Moikka! Olin poissa muutaman viikon ja tänään huomasin, että voittajat on valittu ja yhteyttä otettu. Minulla oli vaihtunut sähköposti, en kuvitellutkaan, että voittaisin jotain, mutta jos en olekaan saanut teidän viestiä. Osallistuin kuitenkin ahkerasti keskusteluun. Terveisin
Purina ONE sheriffille
3
380
Vastaukset
No voi harmi, jollet sinä MUKA saisi mitään, koska minusta henk.kohtaisesti sinä todella osallistuit paljon tähän keskusteluun ja olet tosi mukavan tuntuinen *kilpailija* vielä ollut koko ajan!
HALLOO PURINA ONEN VÄKI!!!
[Kiitän teitä PURINA ONEN TIIMI, vielä kovasti siitä päävoitosta, mutta kyllä Raitahäntää EI voisi nyt unohtaa millään, koska monet selvittelyt ja selostukset hän täällä ystävällisessä hengessä kirjoitti ja oli aherasti mukana !?! ]
P.S Eiköhän nämä *PURINALAISET* vielä ota sinuunkin yhteyttä Raitahäntä!
Kesäisin terkuin EC / alias EvilCat- -Roope-
T. -Roope-
- Anonyymi
Purina pussin ostin viimeksi akvaario elosta Tampereelta. Nyt on pussi tyhjentynyt ja meinasin tilata uuden mutta oli elo mennyt konkurssiin joskus parikymmentä vuotta sitten. Ois kannattanut ostaa silloin kerralla kaksi pussia, mutta mistä sitä aina tulevasta tietää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17410688Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8510179Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325619Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784448- 1712925
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1262914L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381726Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981318Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61170Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161094