Kaappi ateistit

Paljonko heitä on, itse veikkaan härskisti että Tarja Halonen on, koska on myös ollut tukemassa seta:a.

Enempää paskaa jauhamata täytyy aiheesta nahdä kokonainen visio, sitä odotellessa

Hyvää yötä
1137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Halonen uskoo jumalaan. Näin hän eräässä haastattelussa sanoi.

Kyllä uskovaisissa homoseksuaaleja on. Onhan Suomessa olemassa esim. Yhteys-liike.

"Yhteys-liike
on kirkkojen rajat ylittävä solidaarisuus- ja tukiryhmä joka

puolustaa ja edistää ihmisarvoista ja kristillistä tapaa suhtautua seksuaali- ja sukupuolivähemmistöryhmiin,
vastustaa seksuaali- ja sukupuolivähemmistön syrjintää yhteiskunnassa ja kirkoissa ja
edistää asiallista ja eri osapuolia kunnioittavaa keskustelua ja vuorovaikutusta.
Yhteys-liikkeen taustayhdistyksenä toimii Ekumeenisen Yhteys-liikkeen tuki ry, Stöd för ekumeniska rörelsen Gemenskap rf."


http://www.yhteys.org/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eimosh kirjoitti:

Paljonko heitä on, itse veikkaan härskisti että Tarja Halonen on, koska on myös ollut tukemassa seta:a.

Enempää paskaa jauhamata täytyy aiheesta nahdä kokonainen visio, sitä odotellessa

Hyvää yötä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu