Palstan fennoaloituksista selviää että homous kiinnostaa ja kiihottaa netttifennoa. No onhan se niin että homoilu on miesten hommaa.
Nettifenno on aina homo
Lk.l
696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vaikken ole enää lainkaan poikanen iältäni, jouduin vasta eilen ensimmäisen kerran seuraavan tilanteen eteen:
Iloisen illan jälkeen menin ystäväni kanssa haukkaamaan yöpalaa pieneen ravintolaan Turun keskustan tuntumassa. Olimme molemmat aivan oikeustoimikelpoisessa kunnossa. Väkeä oli paljon ja vain yksi kulmapöytä oli vapaana. Asetuimme siihen odottamaan sapuskaamme, kun naapuripöydässä kaverinsa kanssa istunut hyvin humalainen mies alkoi huudella että oletko sä joku homo vai! En katsonut hänen puoleensa enkä puhunut ensin, mutta sitten yhteen toiseen kysymykseen vastasin hänelle lyhyesti, asiallisesti ja ystävällisesti. Hän jatkoi huutelemistaan ja alkoi uhkailla. Henkilökunta kävi pariin kertaan rauhoittelemassa ja pyysi heitä poistumaan. Sitten mies lähti kaverinsa kanssa ravintolasta ja luulimme että nyt tuli rauha maahan. Kesti pari minuuttia kun ulko-ovelta kuului kolinaa ja hälinää. Istuin selkä ovelle päin enkä nähnyt mitä tapahtui. Siinä samassa mies juoksi ovelta taakseni ja tarttui minua kuristusotteella kiinni, nosti tuolilta ylös ja kaatoi maahan. Viereisen pöydän ihmiset saivat minusta kiinni enkä ehtinyt lattiaan asti. Paikan omistaja kieltäytyi soittamasta poliisille. Ennenkuin poliisi sitten saatiin paikalle oli mies kavereineen häipynyt jo aikoja sitten.
Taas näitä svekko satuja. Miksi et saman tien väitä että suomenruotsalaiset tahdonvoimallaan pysäyttivät Neuvostoliiton suurhyökkäyksen kesällä 1944.
eirynassen tyhmyys on ääretön.
Ja sinun ylimielisyys ja röyhkeys on rajaton vitun mustalaisille sukua oleva paskiainen.
Joo ja kannattaa muistaa että jos kassit ei kosketa niin se ei ole homostelua.
Eikä kerta homoa tee.
Nämä ei tietenkään koske suomessa asuvia ruotsalaisia.
Kiihotuinko mistä? Somalin kikkelistä? Enpä ole suomenruotsalainen nainen.