Setan mukaan koulujen ilmapiiri saattaa olla seksuaalivähemmistöille varsin poissulkeva. Homofobisesta häirinnästä kärsivät kouluissa sekä opettajat että oppilaat, kertoo lukiolaisten liitto. Oppilaat voivat joutua myös opettajien kiusaamiksi.
http://www.kaleva.fi/uutiset/Seta--Seksuaalivahemmistojen-asema-kouluissa-syyniin/854777
Seta pitää myös huolestuttavana, että Suomessa ei ole koottua tietoa seksuaali- ja sukupuolivähemmistöjen asemasta kouluissa.
Seta: Homojen asema koulussa
18
263
Vastaukset
- HYI HELVETTI.
seksuaali- ja sukupuolivähemmistöjen asemasta kouluissa.
EN KOSKAAN.
Minun maksamiani verorahoja ei saa käyttää kummallisten elättien asioiden selostamiseen.
EI KOSKAAN.
Kaikkea paskaa sitä kuuleekin. - lähetettävä
Iraniin suvaitsevaisuus kurssille.
- ,.,.,.
ne lapsetkin aivopestä jo pienestä pitäen siihen, että homous on hieno asia. Kohta kaikki on homoja ja lesboja, mitäs sitte tehdään..
- bullshit
eei niitä seksuaalisia vähemmistöjä aivopesulla aikaan saada. Heterosta ei homoa tule, eikä homosta heteroa.
- H.E.Tero
1981 tehtiin Suomessa paha virhe, kun homous poistettiin mielitautien luokituksesta!
Kukaan ikimaailmassa ei voi tosissaan väittää, että homous on normaalia, vaikka se olisi kuinka yleistä. Kyse on pahasta geneettisestä poikkeamasta ja/tai mielisairaudesta. Homoilla kuuluisi olla oikeus asianmukaiseen hoitoon. - How about this
John Wayne Gacy
- HOMOJEN TEKEMÄT
RIKOSET SEURAKUNNISSA JA MUISSA USKONNOLLISSSA YHTEISÖISSÄ PAPPEINA JA NUORISOTYÖSSÄ!, PIENTEN POIKIEN KIMPUSSA.
- Sursur!!!
Useampi ampiainen pistää koska sitä häiritään ja koska sitä pelätään. Pitäisikö jo opettaa että vasta syksyllä niitä pitää pelätä? Suvaitsevaisuus kärsii. Onhan ampiainen sentään luonnollinen otus.
Entäs ukkosfobiat, sairaat oksentamisenpelot, kuolemanpelot, Delirium ym turhat fobiat? Miksi niihin ei puututa ja miksi huonon oppilaan tulisi valmistua jos ei osaamista ole ja sattuu nyt vaan olemaan hinttari?
Lisääkö sitä samaa??? Rasistinen mamujen positiivinen suosiminen työnhaussa ja hinttien merkitsemättömät joustavuudet nollasta laudaturiin?!? Ruotsalaisten mieliksihän tämä on suuniteltu... - tarvitsevat elämänsä
ja uransa rakentamiseen.
Vaikka kuinka SETA ja muut perseennussintajärjestöt haluaisivatkin, niin koulujen tehtävä ei ole homoiluaatteen levittäminen tai homoilun ylipäätään nostaminen minkäänlaiseen merkittävään osaan koulun toiminnassa. USA:n armeijassa oli seksuaalisuuntautumisen suhteen hyvä käytäntö, joka sopii suomenkin kouluihin:
DON'T ASK. DON'T TELL.
Suomen kouluissa ei tarvitse ottaa kantaa seksuaaliseen suuntautumiseen.
Mikäli homoutta pitää välttämättä tuoda kouluissa positiivisesti esille... Niin vastaavasti pitäisi silloin tuoda esille myös heteroseksuaalisuuden hienoja puolia.
Mutta onko koulu sitä varten? - taivaantalikynttilät
homous ja lesbous on sairautta nykykielellä, Raamatun mukaan se on iljettävyys. Yritä ymmärtää, että enemmistö ihmisistä on normaaleja ja eivät koskaan tule hyväksymään (eikä tarvitsekkaan) homoutta /lesboutta!
ps. me/heterot/ myös vaadimme oikeutta sanoa ja ajatella asioista niinkuin me sen ymmärrämme!!!! - tenavasta tietää
onko se homo, eikö tuo ala menemään jo pedofilian puolelle?
- On se KUMMA
Että homous omn mielisairaus, eikä mikään luonnon, tai Luojan luoma ominaisuus, jolle pitäisi julistaa ja sallia samat oikeudet, kuin heteroillekin ???
On se saatana kumma, että nykyään, ei tajuta enää asioita, mitä mikin on. Ihankuin joku ääliömäinen hulluus olisi päästetty vapaaksi, en paremmin sano.
Ja mikä helevetin into ja ylypeys ja pakko on tuoda esille, onko homo tai joku muu esim. JA VIELÄ KOULUSSA, ja alaikäisille vielä ????
Tulee väistämättä mieleen, että ihmisyys ja moraali halutaan ajaa täysin alas, ja se on suoraa seurausta PORNON LISÄÄNTYMISESTÄ !!!!-Ja luulette ja väitätte sitä vapautumiseksi,-kun pitäisi nimenomaan swaada nuoriso kehittymään henkisesti vapaan seksin ja pornon yläpuolelle, ettei tulevat sukupolvet tuhoaisi itseään moraalittomuudella, niikuin on jo ollu nähtävissä, että alaikäiset tytöt tekevät abortteja, ja 10 vuotiaat keskenkasvuiset nulikat kehuvat, keltä saa pillua, ja TE PERKELEET vaaditte lisää vapautta kaiken inhottavuuden vapautukselle.
Joudutte tottatotisesti TOTUUDEN eteen, ja se HETKI TULEE, kuin huominen aamu aikanaan.ja siinä ei selitykset auta, -
Elukatkin jättää homostelun pentuvaiheen jälkeen, mutta te ette !!! - JäljetJohtaaMinne??
ON VANHOJEN SETALAISTEN HOMOJEN JA LESBOJEN OPRGANISOIMA. Nyt kun monet 60-70-luvun onnetomat setalaiset ovat siirtymässä eläkkeelle ja menettämässä otteensa yhteiskunnasta, ne haluavat vielä kerran tehdä jäynää ja häiritä normaaleja, onnellisia ihmisiä.
- Muistatteko?
setahomoja ja -lesboja ?
- TERVEISIN..
SUOMEN KANSA.
- HYVÄ,HYVÄ
SAUNAN TAAKSE VAAN ,PIISKAA VÄHÄN NIIN VIELÄKÖ HOMOTUTTAA
- Meille homoille
SETA:laisten ei tarvitse tuoda yhtään uutta selvityspyyntöä kouluihin. He voisivat panostaa voimavaransa yhteiseen hyvään.
http://ohjelmat.yle.fi/mot/taman_viikon_mot- ISO ONGELMA
Erityisongelmaisia ja homoja lapsia on sijoitettu tavallisiin kouluihin, jotka eivät kuitenkaan ole pystyneet palkkaamaan välttämätöntä lisähenkilökuntaa ongelmalasten kasvattamiseen ja hoitamiseen. Eri ammattiryhmät syyttelevät väkivallan ja häiriöiden lisääntymisestä toisiaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849