Nordea rahoitus suomi oy

Hei, vähän tyhmä kysymys, mutta olen kiitollinen jos joku viitsii vastata minulle tietämättömälle seuraavaan: jos on saanut luoton (joka ei ole vielä ehtinyt tulla) Nordea Rahoitus Suomi Oy:ltä, niin näkyykö kyseinen luotto Nordean verkkopankissa kohdassa lainat? Esim. missä voi näkyä opintolaina tai Nordean joustoluotto. Mietin vain, että eikö tämä Nordea rahoitus suomi oy ole eri yritys kuin Nordea pankki? Joten luotto ei varmaankaan näy verkkopankissa...? Tämä on tärkeää tietää, kiitos jos joku osaa vastata!
34704
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla oli nettipankin kautta haettu joustoluotto joka ei näkynyt siellä verkkopankissa ennen kuin pankkineiti laittoi sen sinne näkymään. Syytä en oikeastaan tiedä miksi ei näkynyt. Siis vaikka pankki oli Nordea Rahoitus Suomi Oy. Eli sen saa sinne kyllä näkymään halutessaan mutta miksi se ei näy heti, niin sihen en syytä tiedä. Soitappa vaikka sinne asiakaspalveluun että laittavat näkymään jos niin tahdot.

Äänestä
  • Tuliko myönnetystä luotosta tieto verkkopankin viesteihin ja myöhemmin vielä kirjallisena? Vai soittiko pankkineiti jopa ?

    Äänestä

  • 20+7 kirjoitti:

    Tuliko myönnetystä luotosta tieto verkkopankin viesteihin ja myöhemmin vielä kirjallisena? Vai soittiko pankkineiti jopa ?

    Sorry mä olen sekoillut tuon edellisen viestin kanssa... Siis mulla oli Nordea Rahoituksen luotto joka oli haettu ja myönnetty pankin tiskillä. No sitten myöhemmin hain joustoluottoa verkkopankkitunnuksilla ja se myönnettiin. Se meni niin, että verkkopankki-luotto näkyi siis siellä verkkopankissa mutta tämä tiskin kautta aiemmin haettu ei. Ja sitten kun soitin sinne pankkiin niin laittoivat sen näkyviin myös verkkopankkiin. Sori kun sekoilin edellisessä viestissä mutta touhusta on jo pari vuotta aikaa ja yövuorossa vastuksen kirjoittelin niin ei niin tarkkaan muistanut enää :) . Mutta siis verkkopannkiluotosta ei muistaakseni tullut mitään papereita koskaan kun se oli "allekirjoitettu" sähköisesti. Tuosta tiskillä tehdystä luotosta tehtiin normi paperit mutta ei siis tullut mitään viestejä mihinkään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuohi MC kirjoitti:

Hei, vähän tyhmä kysymys, mutta olen kiitollinen jos joku viitsii vastata minulle tietämättömälle seuraavaan: jos on saanut luoton (joka ei ole vielä ehtinyt tulla) Nordea Rahoitus Suomi Oy:ltä, niin näkyykö kyseinen luotto Nordean verkkopankissa kohdassa lainat? Esim. missä voi näkyä opintolaina tai Nordean joustoluotto. Mietin vain, että eikö tämä Nordea rahoitus suomi oy ole eri yritys kuin Nordea pankki? Joten luotto ei varmaankaan näy verkkopankissa...? Tämä on tärkeää tietää, kiitos jos joku osaa vastata!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu