ONKO

täällä oikeita juutalaisia kirjoittelemassa?
6113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ajoittain kaksi.

Äänestä

myös minä olen juutalainen!

Äänestä


  • p.k16 kirjoitti:

    Oletko Shimon Peresh syntyperäinen juutalainen vai oletko kääntynyt juutalaiseksi?

    on Israelin presidentti. Ei se varmaan täällä kirjota.

    Äänestä

Me kristityt olemme oikeita juutalaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


p.k16 kirjoitti:

täällä oikeita juutalaisia kirjoittelemassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu