Että tässä maassa pääsivät valtaan loiseliitin etujen ajajat, jotka kävelivät Suomen Perustuslain ylitse mm. myymällä maamme itsenäisyyden, viemällä reilulta miljoonalta suomalaiselta perusturvan ja toimeentulon köyhyysrajan alapuolelle, aiheuttivat suurtyöttömyyden jne
Pyydän, tulevissa vaaleissa älkää äänestäkö mitään näistä nykyisistä hallituspuolueista. Kiitos jo etukäteen.
Megatöppäys on
Valtionoikeus
2
1129
Vastaukset
- qf
jaa
- Emme tunne halua toi
Rikas mies nai köyhän naisen, yön pimeässä; mutta kokoerovaatimukset, mieluummin pitkän, mutta seuraavana puolentoista vuoden aikana käynyt se tumma tyttöystäväsikin lyhyenä, kuin : "Ai että isommat kuin, sulla, ex-boyfrendini sitä mieltä, että ihastua häneen...miksi en näe enää vaivaa hänen kauneusihanteensa vuoksi ja laihduta, meikkaa, pukeudu...pizzeriassa, hänen takiaanko kasvipizza, pyllyasento, pakarat roikkuu, nojaan ikkunaa vasten, näyttää paremmalta, miksi et ole edes mustasukkainen tyttökavereistasi, jos hän saisi he"?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010842Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710309Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325739Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804574Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313056- 1713045
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391853Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981438Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61280Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161204