Koska suomaliset riistorakennusfirmat palkkaavat nykyään pelkästään ulkomaalaispellejä töihin alipalkalla,ja eivät palkkaa suomalaisia töihin normaalipalkalla niin minäkin tästälähtien ostan kaikki einekset Lildl kaupasta ja vähät nakkaan suomalaisesta tukipöndestä jonka tekemät einekset ovat tuplaten kalliimpia.
Unohtakaa kaikki sanonta;suosi suomalaista.sillä tämä ei tarkoita enään yhtään mitään!!
Unohtakaa kaikki sanonta;suosi suomalaista.sillä tämä ei tarkoita enään yhtään mitään!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mene lidlilödliin vaan niin me muuta voidaan rauhassa ostella Suomilipuilla varustettua tavaraa muista kaupoista, jos niitä vaan saisi. Olen ehdottomasti sitä mieltä, että tuotteen alkuperämaa pitää näkyä pakkauksessa ja valvonnan olla tiukkaa. Pää tulee ennen pitkää varmaan vetävän käteen niilläkin jotka suosivat ulkomaista työvoimaa, jos ihmiset eivät niitä palveluita käytä. Toisaalta ihmiset usein ovat melko selkärangattomia kun kuvittelevat saavansa halvalla esim. Viron reissuilla. Edelleenkään en sikäläisistä paikoista usakltaisi laatuviiniä ostaa, koska mikä tkaa , että on aitoa.
Joo, osta tanskalaista possua, niitä kidutetaan ja osa kuolee nälkään.
http://areena.yle.fi/video/991997
Aivan sama minkämaalaista ruoka on ja mistä sen ostaa. Laatu ja hinta ovat ainoat seikat jotka ratkaisevat valinnan, ja jos suomalainen pärjää ukomaiselle niin sitä kannattaa ostaa, muuten ei kannata.
naantalissa boikotoimme näitä suomiravintoloita
ja suosimme kebabpaikkoja
t xl rouva naantali
taas naantalilaisia XL kokoisia, rasvaisilla kebabeilla ja pitzoilla itsensä turvottaneita kukkahattutätejä, joilla on kaikki XL kokoa paikoitellen jopa XXXXXL kokoa, ja hiki haisee tai sitten se on peitetty pullolliseen hajuvettä.
ite en käy lidlissä kuin satunnaisesti, koska sinne on 10 km matkaa. 90% suomalaisista ostaa sieltä mikä on lähinnä.
lidlistä saa myös kebab lihaa , aika kumista tosin =)