Suomi häviää

Suomi häviää tshekeille tänään joko 4-1 tai sitten 3-1.

Minä uskallan lyödä tuosta vetoa vaikka yhden (1) Astridin lapsen kuukausikorvauksen. Siis sellaiset 2.500€. Heidän bonuksena saamaansa asumis- ja autoetua en uskalla kuitenkaan luvata.

Jos Suomi kuitenkin voittaa, niin uskallan lyödä siitä vetoa Kataisen Kreikalle lahjoittamat 2 miljardia €.

Laittaako joku paremmaksi?



Täällä Late Lapista. Vedonlyöjät Ry. Lapin osasto
6142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Somppu saa tulla vetämään tuhkaluukkuun, jos ei Tsekki tänään kaadu. Lopputulos on Suomi 4, Tsekki 1, näin on asia. Ja jos voitan vedon, on Late siinä tapauksessa kuulemma luvannut olla kokonaisen kuukauden ilman kirkkaita. Eli 20.6.2010 sitten vissiin seuraavan kerran kossupullon korkki narahtaa :D

Äänestä
  • Tästä ei enää paremmaksi voi pistää.
    Muuten olen sitä mieltä, että Latelle tulee nenänvalkaisukuuri.

    Äänestä

  • lupaat niin saattaa olla että Jyrki on jo ostamassa liukuvoidetta.

    Äänestä

Minä lyön Suomen valtionvelan verran eli 78 miljardia euroa vetoa, että Suomi voittaa tänään Tsekin ja lauantaina Ruotsin ja näin ollen pelaa sunnuntaina finaalissa joko Kanadaa tai Venäjää vastaan.

Äänestä
  • Eli siinä tapauksessa uskallan sijoittaa siihen koko EU:n vakauspaketin 750 mrd. Kerroin on 2,00, eli annetaan siten puolet tulevasta voitosta Kreikalle, Portugalille, Espanjalle, Italialle ja Irlannille. Toinen puoli annetaan minulle. Vastineeksi em. maat lupaavat ottaa jääkiekon kansallislajikseen, ja minä taas rakennutan Pohjanmaalle Suomen pesäpallomaajoukkueelle kotistadionin, joka vetää lehtereilleen kaikki 400 000 pohjalaista. Itselleni rakennutan sitten siihen stadionille luxusaition, jossa saan vetää vuoropareja tasokkaiden venäläis- ja saksalaiskaunottarien kanssa. Sovitaanko näin?

    Äänestä

  • Rane. Pohjanmaa kirjoitti:

    Eli siinä tapauksessa uskallan sijoittaa siihen koko EU:n vakauspaketin 750 mrd. Kerroin on 2,00, eli annetaan siten puolet tulevasta voitosta Kreikalle, Portugalille, Espanjalle, Italialle ja Irlannille. Toinen puoli annetaan minulle. Vastineeksi em. maat lupaavat ottaa jääkiekon kansallislajikseen, ja minä taas rakennutan Pohjanmaalle Suomen pesäpallomaajoukkueelle kotistadionin, joka vetää lehtereilleen kaikki 400 000 pohjalaista. Itselleni rakennutan sitten siihen stadionille luxusaition, jossa saan vetää vuoropareja tasokkaiden venäläis- ja saksalaiskaunottarien kanssa. Sovitaanko näin?

    http://www.mtv3.fi/urheilu/mmlatka2010/uutiset.shtml/arkistot/mmlatka/2010/05/1127917


    Mistäs päin Suomea minä saan hakea ne vedonlyönti voitot ???



    Late Lapista. Maltilliset veikkaajat Ry !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late Lapista kirjoitti:

Suomi häviää tshekeille tänään joko 4-1 tai sitten 3-1.

Minä uskallan lyödä tuosta vetoa vaikka yhden (1) Astridin lapsen kuukausikorvauksen. Siis sellaiset 2.500€. Heidän bonuksena saamaansa asumis- ja autoetua en uskalla kuitenkaan luvata.

Jos Suomi kuitenkin voittaa, niin uskallan lyödä siitä vetoa Kataisen Kreikalle lahjoittamat 2 miljardia €.

Laittaako joku paremmaksi?



Täällä Late Lapista. Vedonlyöjät Ry. Lapin osasto

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu