Ministerin naama nyrjähti

... paitsi että virallinen selitys on ihan jotain muuta.

kyllä kansa tietää...

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2154915&pos=hl-ko-2
2171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tavalla, että kun oikein paljon puhuu p..... voi saada bakteeritartunnan. Tästähän ei varmaankaan ole kenellekään mitään haittaa, päinvastoin.

Äänestä

voi saada vaikka miekan mahtumaan nieluunsa. Ja hurjempiakin juttuja. Mutta ei kannata lähteä kylmiltään koettamaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


se avarakatseinen kirjoitti:

... paitsi että virallinen selitys on ihan jotain muuta.

kyllä kansa tietää...

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2154915&pos=hl-ko-2

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu