Ensin mentiin konkurssirikollisten korruptiorahoilla valtaan, ja nyt on aloitettu poliittiset virkanimitykset : Kivinen, Biaudet, Hyssälä jne. Vai että on Suomessa vähän korruptiota !
Mädännäinen hallitus
Tunkio haisee
8136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Esille tulleet korruptiotapaukset ovat vain jäävuorenhuippu. Paitsi osa hallituksesta, myös osa kansanedustajista kuuluu tähän mädännäisten sarjaan. Suurin osa kansanedustajista lienee kuitenkin rehellistä sakkia, mutta se pienempi vastuuton sakki hallitsee tällä hetkellä. Demokratia on nyt hakusessa, ehkä se vielä löytyy, viimeistään ensi vaaleissa.
Demulinnake , yle, purettiin. Lautakasasta palkkiovirka. Paljon vielä demuja pumpattava pihalle. Miinottivat pitkällä valtakaudellaan paljon virkoja. Hyvä suunta.
Demut kortistoon ja kunalisverot alas.
Toimitusjohtajan palkka lähes kaksinkertaistettiin , ja muulle henkilökunnalle kenkää ; siis lopputilejä.
Tämä on aitoa kokoomusideologian mukaista "hyvää suuntaa".
Todella räikeää Kokoomuksen ylistystä Ylellä nykyään.
Mistähän ihmeestä johtunee tämmöinen.
Onko kukaan muu huomannut ?
lopun edessä tuhoaa,minkä ehtii
Vastenmielinen kokoomus alamäessä.
kokkaretouhua
Niinistöläistä populismia,että