Tiedossa on reissu kaverille Tampereelle ja junalla olis tarkotus mennä. Kattelin Vr:n aikatauluja, niin näyttää siltä, että joudun odottelemaan Tampereen rautatieasemalla ainakin parisen tuntia klo 12 jälkeen yöllä. Onko tamperelaisilla tietoa, mitä liikkeittä asemallanne on tuohon aikaan vuorokautta auki?
Rautatieasema
reissulla
2232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
asemalla oo siihen aikaan mut siinä lähellä on vitusti kaikkia kepappipaikkoja ja kuppiloita joissa voi käydä joko juamassa tuapillisen tai syämässä jotain!
Tampereella ei oikein ole varhaisyö tai aikaista aamuelämää niinkuin muilla paikkakunnilla. Mutta melkeinpä voisin epäillä, että joku ravitsemusliike on ainoa, joka voi olla auki? Ja koska keskusta kuitenkin on pieni, niin muutaman kymmenen tai parin sadan metrin kävely ei varmaan tuota ongelmaa.