nyt YLE TV2
Mummot valittaa
kälä kälä käännytys
4165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Suomivanhuksen tuntee sisusta, että he eivät isommin valittele vaikka aihetta olisi niin perkeleesti.
täyttyy toivoa että nämä "vieraat" mummot heitetään halvimpaan rahtikoneeseen joka hät hätää pysyy ilmassa.
heti puhumaan kuolleitten kanssa,kun pääsi telkkariin ja loma asunto Egyptissä odottaa minne voi mennä tuhlaamaan eläkerahoja.
koivuniemenherraa kun sano et egyptissä pystyy elämään ja akka sano et on pelkkä tyhjä talo ja poika sano et on siellä huonekalut. Egyptissä asuu 80 miljoonaa ihmistä ja jos sitä suomalaista akkaa uskoo niin se on mahdottomuus. http://fi.wikipedia.org/wiki/Egypti
maksetaan kulut koska pojat on töissä, ihmetyttää että ovat ilmaisen oikeudenkäynnin hakeneet jos kerran itse maksavat kulut. Todellisuudessa ei ne pojat mitään maksais vaan akka sais heti maahanmuuttajan erityistuen ja alkaisi vaatimaan kunnalta itselleen asuntoa sekä täydellistä terveydenhuoltoa.