Uhrausrituaali?

Salossa tapahtunut koulutytön ryöstö ja murhayritys kuulostaa alkuasukkaiden uhrausrituaalilta; neitsyt uhrataan, jotta jumalat leppyisivät tai antaisivat jotakin hyvää. Afrikassa toivotaan sadetta, saalista, lisää vuohia, uutta härkää tms. Suomessa mahdollisesti toivotaan, että aiemmat rikokset eivät paljastuisi, tai että koko kotikylä saataisiin nauttimaan ilmaista ylöspitoa.

Vastaavia ja pahempia uutisia saamme varmasti kuulla enemmän ja enemmän.

7

104

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • outoa..

      Mitähän mahdoit tuolla tarkoittaa ?

      • sumppu-somppu

        tarkoittaa sitä, että tänne tullaan vaan koisimaan, ryöstelemään ja mukamas rukoilemaan.


      • että,

        kotoutus-, koulutus-, sopeuttamis-,rasismi-,maahanmuutto-, opiskelu-, mamutus- ja diskorahaa, kansan-, sairaus-, terveyseläkettä sekä tietenkin erityis- ja harkinnanvaraisavustuksia, lapsi- ja yksinhuoltajalisiä, unohtamatta asumis-, islamis-, ympärileikkaus- ja muhamettilaistukia.


    • öööööööööö

      valehdellut.
      Selvä pentujen riita

    • Rkp Sfp

      Tuohan on aivan selvä yksittäistapaus!


      Meidän kuninkaallisten edustajamme Astrid EI VOI olla VÄÄRÄSSÄ valitessaan tänne Uus-Suomalaisia!
      Hän on tosiaan valinnut tänne tulevat tarkan harkinnan jälkeen, ja toivotanut kaikki oikein kädestä pitäen tervetulleiksi tänne. Te Suomalaiset tietenkin maksatte viulut, ja kärsitte nahoissanne mahdolliset negatiiviset puolet tästä!


      Täällä RKP SFP. Kuninkaallisten jälkeläisten oma puolue! "Svenska för alla! Med tvång, om inte annars. Tvångsmetoder kan vi, det har vi gjort i flera hundra år"

    • asiantutnija elukoid

      alapään,olisivat palanneet raiskaamaan sen pikkutytön myöhemmin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      202
      4770
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      210
      3531
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      122
      2977
    4. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      156
      2952
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      50
      2884
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      53
      2356
    7. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      13
      2337
    8. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      74
      2223
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      2055
    10. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      56
      2039
    Aihe