otus kerjää kadulla

http://www.youtube.com/watch?v=REgVffeJips

Romanialainen kerjäläinen Helsingin Itäkeskuksessa . katso video otuksesta.
287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vanhan saksan malli sopisi tähän maahan nykyään

Äänestä
  • lailla pitää kieltää kerjääminen, käyvät nääs jo iholle. joutuu nykyään jo turpaan vetään välillä kun kadulla kävelee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


katso video kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=REgVffeJips

Romanialainen kerjäläinen Helsingin Itäkeskuksessa . katso video otuksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu