TAUOLLE???

päikkärifani^^

Jääkö Päivien Viemää kesätauolle?
lehdessä ainakin luki näin "sarja jää tauolle"
Millo se jatkuu taas?eihän se oo ennenkään jääny kesällä tauolle.

17

4139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Päikkäri fani

      Samaa olen minä ihmetellyt koska eihän se ennenkään jäänyt mihinkään tauolle, miksi siis nyt! Se oli aikamoinen yllätys kun näin lehdessä että Päivien Viemää, sarja jää tauolle.
      Miksi nyt kun ei koskaan ennenkään ole ollut tauolla.

      Ei kai Nelonen tee taas samaa temppua kuin Passion sarjan kanssa eli lopettaa sarjan kesken vetoamalla että se jää tauolle. Jos Nelonen sen tekee nyt niin minä lopetan koko kanavan katsomisen. Alkaa ärsyttämään tuo Nelosen leikkiminen.

      Olen yrittänyt kysyä sitä Neloselta mutta eipä ole vastattu.

      • aloittaja^^^^

        Passions oli kyllä hyvä sarja,prkl jos tekevät samoin päivien viemäälle.
        Kaikki rakastavat Raymondia hävis myös yhtäkkiä ohjelmistosta...ja nyt alkoi taas Frasier uusinnat...MITÄ TÄÄ ON????


      • abubu

        Onhan tää ollut ihan älyttömän tuskaisa kesä, kun ei oo päikkäreitä tullut :D Kuinka sitä pienen ihmisen elämä pyöriikään yhden vaivaisen sarjan ympärillä... Nyt on ainakin tullu hankittua elämä!

        Mä lähetin viestiä neloselle ja kysyin Päikkäreiden tauosta. Ne vastas, että valitettavasti eivät vielä osaa kertoa tarkkaa paluuajankohtaa, mutta sen näkee sitten mm. nelosen nettisaitilta!


      • aarrgggh
        abubu kirjoitti:

        Onhan tää ollut ihan älyttömän tuskaisa kesä, kun ei oo päikkäreitä tullut :D Kuinka sitä pienen ihmisen elämä pyöriikään yhden vaivaisen sarjan ympärillä... Nyt on ainakin tullu hankittua elämä!

        Mä lähetin viestiä neloselle ja kysyin Päikkäreiden tauosta. Ne vastas, että valitettavasti eivät vielä osaa kertoa tarkkaa paluuajankohtaa, mutta sen näkee sitten mm. nelosen nettisaitilta!

        Mitääääh, eikö Nelonen vieläkään ole ilmoittanut paluuajankohtaa? :O Tietääkö kukaan jatkaako ne edes koko sarjan näyttämistä? Toivottavasti, paras sarja ikinä. En kestä, jos ei jatku enää. :(


    • days<3

      EIIIIIII hittolainen. mä en kestä. jos se ei tuu enää takas nii mä muutan johonki muuhun maahan jossa se näkyy. ihan tosissani oon :D

      nelonen ei edes kerro milloin päivien viemää on tulossa takaisin. no, ehkä huomenna kun katsoo sen "ohjelmaesittelyn" jossa aina puhutaan mitä tapahtuu ennen ku ohjelma alkaa nii ehkä siinä se tyyppi sit kertoo jotain. paree kertoo

      • aloittaja^^^^

        Nyt selvisi elikkä joo Päikkärit jää kesätauolle niinkuin salkkarit seiskassa luki.
        HUH minä jo pelkäsin pahinta :)


      • yurur5
        aloittaja^^^^ kirjoitti:

        Nyt selvisi elikkä joo Päikkärit jää kesätauolle niinkuin salkkarit seiskassa luki.
        HUH minä jo pelkäsin pahinta :)

        luojan kiitos jää vaan kesätauolle. En kyl tiedä et miten pärjään mun päikkärit vieroitusoireiden kanssa :D


      • days<3
        yurur5 kirjoitti:

        luojan kiitos jää vaan kesätauolle. En kyl tiedä et miten pärjään mun päikkärit vieroitusoireiden kanssa :D

        no joo ihan kiva että se on VAIN se kesätauko mutta ei sais kyllä olla MITÄÄN TAUKOJA OLLENKAAN IKINÄ PISTE. :D mutta silti huh ettei se veny mihinkään talveen...


    • ...

      nelosen nettisivuilla oli että päivien viemää alkaa vasta ensi vuoden alussa :/

      • ......

        WHAT?!?!?!EIIIII


      • loasidjoi

        vidddduuuu


      • dhj

        Mut eikse ollu joku vanha, vuojen 2010 juttu? o;


    • miksi?

      Miksi sarja on taas tauolla? :( Onko kellään tietoa palaako vielä 2011 vuoden puolella takaisin ruutuun?

    • päikkärit

      Nelosen nettisivuilla lukee että sarja on ainakin vielä syksyn 2011 tauolla eli aikaisintaan talvella 2011/2012 jatkuu. Tarkempaa ajankohtaa siellä ei vielä lukenut.

    • hm

      Olisi kiva jos edes joskus laittaisivat sinne että koska se alkaa

    • joopastajooo

      "valitettavasti päivien viemää on poistunut nelosen tarjonnasta"

      Jep jep. Nelonen jälleen osaa.
      En sen kanavan ohjelmia rupea enään koskaan katsomaan.
      Eipä ole ensimmäinen kerta kun siellä jätetään sarjat kesken.

    • PÄIKKÄRITT <33

      HAISTAKAA PASKA!!!!!!! MÄ HALUUN KANS PÄIKKÄRIT TAKAS!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      315
      2888
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      56
      2655
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      120
      1712
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1440
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1390
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1283
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      149
      1238
    8. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      69
      1090
    9. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1079
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      1030
    Aihe