Ehdottomasti parhaimman näkönen on Tiia, namu.
Ärsyttävin on se joku blondi, joka marajaa koko ajan siinä haastattelutuolissa. Toivottavasti se lentää pian pellolle, sitä ei jaksa katella.
Paras kisu Suomen Huippumalli haussa
14
560
Vastaukset
- lilac pompom
ylimieliseltä tuo tiia vaikuttaa, eikä oo kovin terveen näkönenkään. mari on just hauska ku ei osaa peitellä kateuttaan jennaa (?) kohtaan:D anna oli nätein, ei kyl erikoisen mallimainen...
- tiktokkeri
Anna oli paras. Toivottavasti Mari häipyy, pelkkä valittaja.
- aurink*
..kunpa sais lisää itsetuntoa jotta onnistuu täydellisesti. Tiia on toiseksi paras ja Anna kolmas.
- kakara
Karmea kakara se mariseva Mari. Onkohan likka ollut koskaan mihinkään tyytyväinen vai onko sillä aina naama norsunvitulla? Olisi sen saanut jo heittää ohjelmasta pihalle.
- myötähäpeän
Tiia ei vaikuta ylimieliseltä (ja näyttää ihan hyvävointiseltakin mun mielestä...)
mutta SAARA, taitaa olla nyt tytölle noussut pissi päähän. Kuka hän on sanelemaan kuka kuuluu finaaliin ja kuka ei "Jenna ei nyt kuuluis finaaliin"
Ja olipas muuten todella fiksua käytöstä kun Jenna pääs finaaliin niin todeta "VOI VI**U"
Kovasti on yhtä hymyä jatkuvasti olevinaan, mutta se hymy ei ole enää yhtään kaunis kun tietää miten röyhkeä luonne hänellä on. Lähinnä se hymy on ärsyttävän tekopyhä ja Saaran itsensä olisi pitänyt pudota jo monta kuvausta sitten. Onhan tuomaristo sanonut monta kertaa niistä hänen lazyeyes, jotka todella ovat kuin putoamaisillaan naamasta alas. Eli hänellä ei olisi mielestäni varaa arvostella ketään. Vaan päin naamaahan hän ei sitä uskalla tehdäkkään.
Niin raukkamaista tuo touhu- tiiavoittoon
Oikeaa mallinainesta on (vain) Tiiassa, kunnon kameleontti! Olipa hyvä, että Mari lopultakin putosi; kyllä saa hakea katkerampaa ja huonokäytöksisempää nuorta naista kuin tuo mekaanikko.. Jennan olisi pitänyt pudota myöskin ajat sitten. Saarasta ei kyllä valitettavasti oikein saa hyviä kuvia sitten millään, vaikka muuten onkin hurmaava (tosin tämäniltaisessa jaksossa käytös oli huonoa tuomaroinnissa).
- EERIKI
tiiavoittoon kirjoitti:
Oikeaa mallinainesta on (vain) Tiiassa, kunnon kameleontti! Olipa hyvä, että Mari lopultakin putosi; kyllä saa hakea katkerampaa ja huonokäytöksisempää nuorta naista kuin tuo mekaanikko.. Jennan olisi pitänyt pudota myöskin ajat sitten. Saarasta ei kyllä valitettavasti oikein saa hyviä kuvia sitten millään, vaikka muuten onkin hurmaava (tosin tämäniltaisessa jaksossa käytös oli huonoa tuomaroinnissa).
No ei Tiiastakaan huippumallia saa tekemälläkään - jossakin Anttilan katalogissa voidaan jatkossa nähdä. Jotenkin säälittävä koko huippis niin osallistujien kuin tuomarienkin suhteen. Karvalakkimalli mikä karvalakkimalli koko ohjelma.
- Ensiviikkon :)
Vihdoin viimein se marmattaja sai lähtöpassit.
Vaikka Mari onnistuikin useissa kuvissa, niin hänen kateellinen luonteensa ja ainainen valittaminen alkoi todellakin tympiä.
Tiia onnistuu hyvin kuvissa, ja osaa heittäytyä, mutta hänen hevosmainen kävelytyylinsä on kyllä hirrrveää katseltavaa.
Saara on jotenkin romuluinen, ja hänellä on jotenin liian isot kasvot. Saaran onnistuminenkuvissa on ollut vähän arpapeliä,
mutta hän kuvittelee kutenkin olevansa oikein suuren luokan malli.
Jenna on kaikkein luonnollisin. Vaikeki hänkään aina onnistu kuvissa, niin hänessä on paljon sellaista luonnollista kauneutta, mikä kyllä heihastuu hänen koko olemuksestaan.
Toivon, että Jenna voittaa :)- edellinen kirottaja
Niinhän siinä onneksi kävi, että Jenna voitti.
Saara näytti tosi vanhalta lehmänsilmineen. Tiesin siitä jo heti, että Saara ei ainakaan ole voittaja.
- JES!!!
OIKEA VOITTI! Jenna voitti Suomen huippumalli haussa
- safafdaf
että jenna voitti mutta päättääkö saimi yksin voittajan. niin ainakin on leikattu että saimi osaa puhua muut puolelleen ja perustella kenen pitäs voittaa... niitten pitäs äänestää vaikka lipuilla niin ois reilu..
- ldjfl
että vain jenna oli ns. hiomaton timantti, josta voi vielä kehkeytyä monipuolinen malli - hän sekä valokuvauksellinen että lavakehityksellinen. tiia ja saara jo "valmiita" eli heitä ei enää voisi muokata/petrata. tiia on katalogityyppiä/ei selviä lavalla ja saara ei onnistu kuvissa. luultavasti jenna tosin liian "lyhyt" eli ei tule menestymään maailmalla. suomi ei saane uutta suvia...
- Jenna oli paras!
ldjfl kirjoitti:
että vain jenna oli ns. hiomaton timantti, josta voi vielä kehkeytyä monipuolinen malli - hän sekä valokuvauksellinen että lavakehityksellinen. tiia ja saara jo "valmiita" eli heitä ei enää voisi muokata/petrata. tiia on katalogityyppiä/ei selviä lavalla ja saara ei onnistu kuvissa. luultavasti jenna tosin liian "lyhyt" eli ei tule menestymään maailmalla. suomi ei saane uutta suvia...
Ehkä Tiiaa voi sanoa "valmiiksi", mutta ei Saaraa.
Vaikka hänen kävelytyylinsä on kaunis ja vartalonsa sopusuhtainen, hänen kasvonsa eivät ole mitenkään valokuvaukselliset.
Nyt finaalissa Saaran silmät vaikuttivat tosi raskailta, ja se teki Saarasta vanhan näköisen. Lisäksi se järkyttävä meikki teki hänestäs aika hirviön.
Ilman meikkiä Saara on ihan tavis, kun taas Jenna ja Tiia ovat luonnostaankin kaunita. - lfdjd
Jenna oli paras! kirjoitti:
Ehkä Tiiaa voi sanoa "valmiiksi", mutta ei Saaraa.
Vaikka hänen kävelytyylinsä on kaunis ja vartalonsa sopusuhtainen, hänen kasvonsa eivät ole mitenkään valokuvaukselliset.
Nyt finaalissa Saaran silmät vaikuttivat tosi raskailta, ja se teki Saarasta vanhan näköisen. Lisäksi se järkyttävä meikki teki hänestäs aika hirviön.
Ilman meikkiä Saara on ihan tavis, kun taas Jenna ja Tiia ovat luonnostaankin kaunita.tarkoitin "valmiilla" sitä, että tiian ja saaran kehitys on päättynyt/marmorisoitunut eli heitä ei enää voi viedä eteen päin, parantaa, koska ovat jo tiensä päässä hlökohtaisella tasolla. en suinkaan tarkoittanut valmiilla sitä, että he olisivat jotenkin olleet valmiita/täydellisiä malleja jo!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370