vaikka Astrid Thors ym. populistisesti väittääkin..
suurin osa aikuisista mamuista on vailla peruskoulun tieto/taitotasoa..siis 13-15v. taitotasoa..huh!
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/05/aikuiset_maahanmuuttajat_tarvitsevat_peruskoulutusta_1720504.html?origin=rss
suurin osa aikuisista mamuista on vailla peruskoulun tieto/taitotasoa..siis 13-15v. taitotasoa..huh!
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/05/aikuiset_maahanmuuttajat_tarvitsevat_peruskoulutusta_1720504.html?origin=rss
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eli tässä on meille niitä moniosaajia. Näissäkö on Suomen tulevaisuus ? Miksi Suomi ottaa tällä hetkellä kaikkein huonoimmat pakolaiset ? Siksi kun ne eivät kelpaa mihinkään muualle. Tätä menoa olemme muutaman vuoden päästä Euroopan ainoa kehitysmaa. Sitähän nykyiset päättäjät haluavat.
Nainen Aasiasta on suuri uhka Suomalaiselle naiselle.
johtopäätöksesi ovat omituisia elleivät höperöjä. Kyllä aikuinenkin maahanmuuttaja on voimavara kun on peruskoulun päättötodistuksen hankkinut. Et kai kuvittele että niillä menee siihen yhdeksän vuotta vai mistä huonaiheesi keksit?
Peruskoulun käynyt, ammattitaidoton maahanmuuttaja on voimavara hyysärijärjestelmälle, yhteiskunnalle hän on ainoastaan taakka ja rasite.
"Kyllä aikuinenkin maahanmuuttaja on voimavara kun on peruskoulun päättötodistuksen hankkinut. Et kai kuvittele että niillä menee siihen yhdeksän vuotta vai mistä huonaiheesi keksit? "
Meinaatko että maahanmuuttaja oppii puhumaan, kirjoittamaan, laskemaan yms. nopeammin kuin suomalainen jostain ihmeen syystä, varsinkin kun kyseinen mamu aloittaa opettelun aikuisena ja suomalainen lapsena? Nyt puhutaan mamuista jotka eivät ole ikinä lukeneet ja opiskelleet mitään muuta kuin Koraania ja useimmiten eivät edes halua oppia.
Esim. telineasentaja joutuu käymään työsuojelukurssin,tulityökurssin ja asentajakurssin SUOMENKIELELLÄ. Kaikista loppukoe,hyväksytyt saavat luvan työskennellä.Se siitä "voimavarasta".Hyysärit luulevat että "ryskätöitä" saa tehdä kuka vain.
on ihmisoikeudet ,, sitä käytetään hyväksi röyhkeästi ?
niin telineasentajan töihin ei pääse edes kaikki suomalaisetkaan. Sen varran taitoa ja silmää vaatii se homma, sekä tinkimätöntä turvallisuusajattelua. Lisäksi homma vaatii hyvän fyysisen kunnon, jos meinaa alalla pärjätä. Ei ole mikään turhien jätkien ja halonhakkaajien puuhastelua.
kuka niin on sanonut, että maahanmuuttajat ovat turhia jätkiä?