Onkohan Duomokin saanut pyytämättä ja yllättäen :)
Otsikossa hymiö
6111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kun söör allu kertoi tästä kepun pakkojäsenyyskulttuurista jo 1990-luvulla kokoomus chatilla, mutta
eräs tyyppi änkyröi sitäkin vastaan, ettei ole totta.
Sampsa Pelle väitti, että asialla ei ole mitään perää, tai ei ainakaan kukaan pysty sitä todistamaan. On sillä ollut varmaan vaikeat ajat valehdella itselleen näitä kepulaisten tempauksia ja rikoksia. Mutta Sir Alfred oli oikeassa ja myös kaikessa mitä esim Tuomolle kirjoitti. Mutta maailma on oikeudenmukainen, Tuomo puree hammasta ja odottelee paljastuksia Vanhasen hölmöilyistä ja siitä, että jotakin vielä paljastuu ja toivottavasti se syöksee kepun vieläkin jyrkempään alamäkeen.
Osaatteko muuten sanoa sen, että miksi ruotsalaisia ei ole rangaistu keskustalla? Miksi meillä ei ole samoja mahdollisuuksia, kuin sivistyneissä länsimaissa?
Otsikossa kaikki
repii taas pelihousunsa. Kepun saunat on palanut jo pitkään ja hartaasti
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Laatikainen Korhosen valinta pitkittäisi tulehtunutta ilmapiiriä/1135257178801
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/93709-keskustan-jasenkikka-rikkoi-lakia-–-”ei-voi-olla-laillista”
Vanhasen ja Jarmo Korhosen aikaan liki kaikki kepulaisten temput on olleet rikollisia ja niitähän on tukkukaupalle rikospoliisin tutkinnassa. Toisaalta pitää muistaa se, että maalaisliitto on aina perustunut huijaamiseen, tulojen piilottamiseen verottajalta ja vastaavasti veroja maksaneiden varojen siirtoja keskustalaisille. Onneksi nuo syrjäseudut hyytyy omia aikojaan ja rahan mättäminen tuohon kepulaiseen "kankkusen kaivoon" tulee loppumaan.