Te perustuslakiin

viittaajat. Suomessa ei ole enään perustuslakia joka puolustaa tavallista kansalaista. Lukekaa se ja ajatelkaa. Siinä ei ole mitään muuta kuin tyhjää sananhelinää. Samaa paskaa kuin mikä tahansa muu laki, kaikki voidaan kumota toisella
174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

että nämä Tavja ja kumppanit vasta uudistivat perustuslakia ja nyt eivät itse ole tyytyväisiä siihen. Millaista porukkaa! Ei todella mitään perutuslakia ole olemassakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aslak Ruskeapää kirjoitti:

viittaajat. Suomessa ei ole enään perustuslakia joka puolustaa tavallista kansalaista. Lukekaa se ja ajatelkaa. Siinä ei ole mitään muuta kuin tyhjää sananhelinää. Samaa paskaa kuin mikä tahansa muu laki, kaikki voidaan kumota toisella

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu