Turkin Helsingin konsulaatin eteen järjestettävä Rauhallinen mielenilmaisu tällä viikolla !
Ei Turkkia EU:n jäseneksi !
Turkin pyydettävä anteeksi että suurijoukko Turkkilaisia muslimeja provosoi Israelia ja lähetti väkivaltaisen niin sanotun Rauhanaktivisti joukon alueelle jossa on Israelin laivaston valvoma merisaarto !
LUE TÄSTÄ TAUSTAT
Israel kenen maa ? 1/2 - Maailman menoa - Suomi24.fi
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9110018/thread
"Rauhanaktivisteilla" ASEET ! ? - Maailman menoa - Suomi24.fi
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9110183
ps. YLE Tv1 klo:20.30 uutisissa näky selvästi että ensimmäisen Israelin sotilaan joka Iaskeutui laivankannelle niin hänen päälleen hyökättiin voimallisesti terroristien toimesta jotka olivat muka rauhanaktivisteja !
Mielenilmaisu Turkin konsulaatin eteen
12
210
Vastaukset
- tämäaihe
Oikeamielisyys, oikeudenmukaisuus ja ihmisoikeudet EU-suomessa ja EU:ssa muualla kuin papereissa !
- botuliina
on tuominnut Israilin ylimitoitetun hyökkäyksen. Ei mitään mielenosoituksia. Turkki pysyköön kaukana EU:sta, samoin Israel.
- Missä mennään....
Kun valtio on saanut puolustaa itseään ja olemassa oloaan koko sen ajan kun valtio nimeltä Israel on saanut olla olemassa, niin minkä takia koko arabiliittoutuma on ollut koko Israelin valtion perustamisesta lähtien kiinnostunut tuohoamaan koko valtion ja kansakunnan olemassa olon? Pieni demokraattinen valtio (ainut lähi-idässä) on rauhanomainen ja arabien vihan kohteena, miten kuitenkin kansa jaksaa elää päivästä päivään "normaalia" arkea jne. Kuitenkin sillä pelolla jotka palestiinalaisten (sellaista maata ei ole edes olemassa) sekä arabien johdosta vaikeuttavat ihmisten elämää Luvatussa Maassa joka ikinen päivä. Turvatoimet ovat vedetty äärinmäisyyksiin joka paikassa missä liikut Israelissa; lentokentät, bussit, kaupunkiin tulevat tiet, ostoskeskukset... mitä tavallisten syyttömien Israelilaisten (Juutalaisten, Israelin Arabien ja Kristi-kansan (todella pieni vähemmistö 5-6%)) on kohdattava joka hetkessä. Gazasta palestiinalaismilitantit ampuvat raketteja joka päivä Israelin puolelle. Miten tämä on hyväksyttävää? Minkälaista on elää Israelin ja gazan rajaseudulla, josta gazasta palestiinalaiset ampuvat joka päivä raketteja Israelin puolelle; miten elät arkea, miten viet lapsesi kouluun/ tarhaan, miten liikut - jotta kaikesta tästä terroripelosta voit jokseenkin elää "normaalia elämää" Israelin puolella? Minkälaista on elää maassa, jossa et koskaan tiedä milloin joku arabimilitantti yrittää räjäyttää itsensä ja tehdä tuhoa siinä ympäristössä missä yrittänyt/yrittää räjäyttää itsensä? Miksei länsimedia kerro tästä mitään? Onko länsi sokaistunut muslimien/arabien öljystä/kaasusta ect.?
Tänään mielenosoitus israelia vastaan suomen pääkaupungissa? Mistä kaikki nuo turkkilaiset (lippujen kera), vasemmistolaiset ect. on saapunut paikalle? Eikö ole heillä töitä vai odottaako kebabit/pizzat ravintoloissa/kebab-paikoissa?
Voidaanko boikotoida kaikkea arabi/muslimi/heidän ravintoloitaan suomessa. Ei enään kebabia.....
Meidän päättäjät ovat "muslimien sokaisemia". Sen näkee kaikessa, mitä Suomen nimellä tapahtuu; kouluissa halutaan lopettaa uskonnon opetus (Krittyjen), olettaen että olemme edelleen Kristittykansakunta, suvivirren soitto, muslimit haluvat omat uimavuorot uimahalleihin?, maahanmuuttavat tulevat yksin ja hetken päästä vaaditaan heidän perheiden yhdistämistä? Huh heihhaa.... Herätkää Suomen kansa missä olemme ja mihin olemme menossa....Voimme olla oma voimakas kansakunta ilman että maahanmuuttajat voivat sanella miten täällä pitäisi elää ja toimia. Jos joku on tullakseen "töihin" Suomeen, mukautukoon "maassa maantavalla" järjestelmään. Pidetään Suomi Kristikansana tästäkin eteenpäin:-) - Rajansa kaikella
"Turkki valmis juurimaan pois kidutuksen ja pahoinpitelyt. Ne ovat EU:n viranomaisten ja turkkilaisten ihmisoikeustaistelijoiden mukaan taas lisääntyneet Turkissa 2000-luvun alun suotuisan kehityksen jälkeen".
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=2176611
Tuollaista valtiota ei EU tarvitse joukkoonsa ! - heh heh
heh.
Job 21:34
Miten tyhjää on lohtu, jota te tarjoatte! Valhe piilee teidän jokaisessa sanassanne.- Israelson
MINÄ EN USKO ETTÄ TURKIN MUSLIMIEN SALAINENPOLIISI OLI TIETÄMÄTÖN TÄSTÄ VÄKIVALTAISESTA LAIVA SAATTUEESTA. VAIN YKSI 6 LAIVASTA EI TOTELLUT ISRAELIN KÄSKYJÄ JA SE OLI TURKKILAISTEN OHJAUKSESSA.
lähde;
TIISTAI 01.06.10
http://israelupdate.achlak.net/
Islaminuskoisissa maissa ja muuaalla tapetaan uskonsa tähden vuosittain yli 200.000 kristittyä ympäri maailmaa, ja näistä valtaosa Islaminuskoisissa maissa.
Miksi kansainvälinen yhteisö, YK, valtamedia länsimaissa, Islamin valtamedia Al Jazeera, EU ja EU-suomi vaikenee tästä asiasta ?
Myös Islaminuskoisten maa Turkki syylistyy maansa kristittyjen vainoon, sortoon, ihmisoikeus loukkauksiin kansalaistensa sanan ja tiedonkulun rajoittamiseen ja tästä NATO:n jäsenmaaTurkista jotkut Europarlaamettarikot haluaa EU:n jäsenvaltiota
Asiasta lisää voi tiedustella täältä
Katso videoita
http://www.tv7.fi/vod/categories.html?dir=marttyyrien_aani
http://www.stefanus.fi
http://www.marttyyrikirkonystavat.fi
Suomen vainotut kristityt - Finnish persecution Christian | Facebook
http://www.facebook.com/group.php?v=wall&ref=share&gid=369311148074
http://ihmisoikeus.blogspot.com/
TÄSSÄ KIRJOITUKSESTA TAUSTATIETOA LÄHI-IDÄN JA ISRAEL HISTORIASTA JA TÄMÄN PÄIVÄN SOTIEN PERIMMÄISET SYYT !
Israel kenen maa ? 1/2 - Maailman menoa - Suomi24.fi
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9110018
- hölömöukko
Upottaa ne laivat joihin terroristit oli pesiytyneet tukijoineen muka rauhanaktivisteina.
Sellaiset paskat joutaa lopettaa jotka pitää lapsia ihmiskilpinä ja tekee terroritekoja. Sika paskoja.
Saapa nähdä milloin suomessa muuttuu muslimien tekemät järjestelmälliset joukkoraiskaukset jotka kohdistuu kantaväestöön ja lapsiin pommi-iskuiksi. - Jääman
Sinulla on väärä osoite koska se mielenilmaus järjestetään Israelin suurlähetystön edessä vastalauseena Israelin hyökkäykselle avustuslaivan kimppuun.
On se kumma kun sinä onnistut syyttämään Turkkia Israelin ollessa oikea syyllinen siihen, että tilanne muuttui väkivaltaiseksi.
Seuraavaksi sinä alat syyttää Ruotsia koska laivalla oli ruotsalaisia ja EU:ta koska se tuomitsi Israelin tekemän hyökkäyksen ja Egyptin koska se meni avaamaan Gazan vastaisen rajan jotta avustuskuljetukset saataisiin vietyä Gazan asukkaille.
Suosittelen sinulle muuttoa Israeliin kun noin kovasti ihailet maata jossa ongelmat yritetään ratkaista väkivallalla. - Turkellsson
Israelin suurlähetystön eteen. Vaadimme Netanjahun eroa.
- Aatteleppaite2.0
EU jäseneksi,siinä olen hihhulin kanssa samaa mieltä.
En kyllä kelpuuttaisi juutalaismaatakaan- EU:n jäseniksi
Suomen sitä vastoin tulisi erota EU:sta mitä pikimmiten.
Keppikerjäläis EU sopii hyvin myös afrikan maille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3293912Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283590Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52302- 1121704
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181628Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241349Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j144973Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit101949Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79875- 86791