Missä kaikki ihmiset ovat?

Eilen lähiö pk-seudulla, jossa asun, oli ihmisiä täynnä kuten normaalisti. Tänään 1.6. lähiö on ihan autio, vaikka koulutkin loppuvat vasta 5.6. Missä kaikki ihmiset ovat?
5113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

töissä siihen aikaan immeiset yleensä on tai kotonaan nukkumassa kellä ei töitä ole'

Äänestä
  • koko illan autio.Koska ihmiset muuten menevät nukkumaan? Klo 22? Ei kai. Itse menen aikaisintaan 01.00.

    Äänestä

Ja minua suututti aina jos 1.6 piti vielä mennä kouluun. Ovatko ne lisänneet koulua, vai loppuuko kesäloma myöhemmin kuin siinä 15.8?

Äänestä

joukkoja nähty?
Jsopa ne kaikki on kaapattu ja viety juutalaismaahan vankilaan.

Äänestä
  • Aattelepaiteiteite nikin vanha virsi, milloin alkaa uusi aika johon muutkin voivat yhtyä, tai edes kommentoida jollain lailla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies30vantaa kirjoitti:

Eilen lähiö pk-seudulla, jossa asun, oli ihmisiä täynnä kuten normaalisti. Tänään 1.6. lähiö on ihan autio, vaikka koulutkin loppuvat vasta 5.6. Missä kaikki ihmiset ovat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu