Maksakoon se kuka ne tänne haluaa, mutta ei meikäläisen veromarkoista.
http://blogit.iltalehti.fi/pauli-vahtera/2010/06/01/mummojen-hinta/
http://blogit.iltalehti.fi/pauli-vahtera/2010/06/01/mummojen-hinta/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
sehän on nyt Suomen tärkein asia! Mikääm ei ole tärkeämpää kuin ulkomaalaisten asiat.
Onhan meillä hieman työttömiä ja lomautettujam mutta onhan he selvinneet hyvin tähänkin asti.
painaa niin paljon töitä suomessa,että on aikaa osoittaa joka viikko mieltä kadulla.
Muualla maailmassa huoltapitävät sukulaiset kirjoittavat sitoumuksen, jonka mukaisesti he vastaavat kustannuksista.
Kerätään rahaa ja katsotaan montako mummoa Suomeen saadaan haalittua.
kerätä, tulee niitä muutenkin ovista ja ikkunoista.
hinnat laskettiin jo 1,5 miljardia niin paljonko koko mamutus maksaa miettikää sitä.
kelpaavat kaikille, Suomessahan on kansainvälisesti arvioiden erittäin vähän maahanmuuttajia. Ei ole ainuttakaan maata maailmassa jossa ei omiakin köyhiä olisi, kuitenkin ne ottavat vastaan pakolaisia..
Joka sen laski ja mihin ne rahat sinun mielestäsi pitäisi käyttää, tietysti jakaa vaikka juopoille "työttömille/sairaille vai?
laittomasti tulee suurempi määrä ensi tullaan tänne ja mennään suoraa poliisille hakemaan oleskelulupaa suomeen ja suomen kansalaisuutta niin ihmiskauppa toimii.
sehän on nyt Suomen tärkein asia! Mikääm ei ole tärkeämpää kuin ulkomaalaisten asiat.Onhan meillä hieman työttömiä ja lomautettujam mutta onhan he selvinneet hyvin tähänkin asti.
Maksakoon ne kuka ne tänne haluaa, mutta ei meikäläisen veroeuroista
http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Suurimmat maatalouden tukipotit yli 12 miljoonaa euroa/1135236034118
myös olla syömättä meinaatko pässi ettei muut maat saa tukea maatalouteen.
... kuinka paljon perulainen maanviljelijä saa tukia tuottaessaan maailman parhaita avokadoja?
Nämä kaksi luuserimummoa potkittava vittuun täältä välittömästi.
...........
Kun ihminen täyttää 70v hänelle tulisi tehdä armokuolema. Laske mitä tulee suomelle maksamaan nuo hyödyttömät vanhukset varsinkin ne vaippoihin tekevät laitoksissa, suomessa on kokoajan enemmän ja enemmän vanhuksia joista ei ole kenellekään hyötyä!