Egyptiin perustetaan

Yes, nyt kaikki menee juuri niinkuin pitääkin, kaikki palestiinalaiset vain Egyptiin, siellähän se onnela odottaakin islamisteja.
2125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toinen vaihtoehto olisi, että Egypti ottaisi Gazan hallintaan. Vuosina 1948-67 se oli Egyptillä. Ei silloin kukaan narissut siitä, että siellä olisi palestiinalaisia sorron alla. Kaikki olivat egyptiläisiä. Egupti laittaisi sinne myös kunnon kurin.

Äänestä

tietää miten suuri osa gazalaisista lähtisi, jos Egypti sallisi vapaan muuton.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


palestiinalaisvaltio kirjoitti:

Yes, nyt kaikki menee juuri niinkuin pitääkin, kaikki palestiinalaiset vain Egyptiin, siellähän se onnela odottaakin islamisteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu