luontoihmiset ajattelee vähän liian paljon välillä niin ettei muita ihmisiä olekaan.on vain heidän luonnon varaiset eläimistöt. ihminen numero yksi senjälkeen tulee kaikki muut biologiset eliöt.
luonto ihmiset
järjestys.
399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Se et ainakaan ajatteluun sorru, viestisi perusteella ja niinpä et varmaan ymmärräkkään miten ihan kaikki voi vaikuttaa kaikkeen?
Ihmislähtöinen ajattelutapa on paitsi suunnattoman röyhkeän itsekäs, niin samalla lopullisen tuhon julistus!
"missään ei näy pistoketta joka yhdistäisi meidät luontoon, joten näyttää siltä että vaeltaisimme vapaina, todellisuudessa olemme täysin riippuvaisia luonnosta"
juuri niin kaikki vaikuttaa kaikkeen ja en todellakaan halua pieneliöiden vaikuttavan siten että ne määrävät tahdin. niin kauan kuin elävät symbioosissa ihmisen kanssa siten että eivät vaikuta negatiivisesti niin kauan niiden sallitaan käydä yhteistyötä mutta sitten kun menee liiallisuuksiin eli tulee omalle tontille silloin ne on vapaata riistaa. se on sitä luonnollisuutta ei se että niiden annetaan kävellä ihmisen yli.