... kait saa olla, vai?
Laitoin keväällä talousrikosforumille reilut kaksi vuotta sitten ennustukseni, jotta miten WinCapita jatkaa toimintaansa. Se juttu poistettiin ja samoin poistettiin linkki siihen mun silloisella verkostomarkkinointi-forumilla tekemääni juttuun. Joku näki melkoisen paljon vaivaa, kun mun juttuni ko. asiasta piti poistattaa parinkin vuoden takaa. Osuin siis melkoisen oikeaan ennustuksessani.
Tässä se ennustukseni, joka piti poistaa:
""""""Oikeestiko pitää ... AdaFlinkKäyttäjän viestit6.1.2008 15:43
... paikkansa (forum)huhut, että jotain suurta ja mullistavaa Winclub/Wincapitan toiminnassa on tulossa?
Saako ennustaa? No voin, eihän se voi haitata ketään.
Adan ennustus:
Jossakin päin maailmaa joku laittaa pienellä pääomalla jonkun "pöytälaatikkofirman" pystyyn. Se pulju ostaa Wincapitan jäsen-/asiakasrekisterin. Samalla suljetaan maksatus jäsenille. Jäsenille annetaan "tarjous, josta he eivät voi kieltäytyä". Joko hyväksyt uudet säännöt tai sitten et saa latin latiakaan.
Tuossa mulkkauksessa jäsenten rahat sidotaan osuuksina osakkeisiin tohon uuteen viritykseen lupaamalla aivan mahtavan kauhean hirmuisia voittoja, kunhan vaan jaksaa odottaa. Pyramidin huipulla oleville taataan etuosto(myynti)-oikeus uuden viritelmän osakkeista. Organisaation huippua lähellä olevat ovat saaneet syksyllä 2007 "sisäpiirin" tietoa, että KOTIUTTAKAA nyt kaikki, koska kohta se on mahdotonta. Lisäksi heillä on tiedossa, että kohta "lisenssien" hinnat ovat pohjalukemissa, joten pitäkää tonni pari sisällä, niin kohta ostatte halvalla panikoivien jäsenten osuuksia.
Tuossa vaiheessa firmaan tulee myös uudet (puhtaat) vastuuhenkilöt ja entiset Wincapitan todelliset perustajat ottavat organisaatiossa ns. jäsenen paikan (eivät ole enää vastuussa firman toiminnasta, mutta raha juoksee mutkattomasti mutkaista tietä näkymättömiin).
Jotain tuollaista uumoilisin. Katotaan miten hyvin osuin kohdalleen.
Ja mitaan ette voi...
""""""
Ja mitaan ette voi...
Täällähän tämä ennustus ...
AdaFlink
2
370
Vastaukset
- AdaFlink
... kirotusvihre. Laitoin siis talousrikosforumille keväällä noin kaksi vuotta sitten verkostomarkkinointiforumilla tekemäni ennustuksen clubin jatkumosta. Pari vuotta sitten ei edes ollut talousrikosforumia.
Tarkkana Ada!
Ja mitaan ette voi...Joku juristi luki sen aikoinaan ja ajatteli että pistetään pojat töihin.
Pitkien vakuutelujen jälkeen asia lähti liikkeelle.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1341383
- 1031085
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede26983Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89954Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat308842- 99813
- 38702
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56648Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144614