Tietääkö kukaan missä olisi

sellainen oikeasti kristillisyyden puolesta keskustelufoorumi, jossa voisi kesksutella asiallisesti, rakkaudesssa rakentavasti helluntailaisuudesta ja kristillisyydestä, ja sen kristillisyyden perustasta ja tarkoituksesta, ja siitä miten kuuluu elää ja toimia että on kristillistä, ne tuntomerkit ilmentävää ja täyttävää, Kristuksen Jeesuksen seurakuntaa kirkkaudekseen ja kunniakseen rakentavaa? Onko kenelläkään tietoa tällaisesta keskustelufoorumista, itse en ole löytänyt!
9109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

www.netmission.fi.Ylärivistä "Mediat" ja sitten "keskustelufoorumi"

Äänestä
  • www.netmission.fi

    Äänestä

  • Eikä Raamatun ut mukisesta kristillisyydestä keskusteluakaan hyväksytä. Katsastettu on.

    Äänestä

  • siis pelkkä kirjoitti:

    www.netmission.fi

    kesksteluforumia jossa olis mahdollisuus rakakudessa rakentavaan asialliseen kristillisyydesta ja sen tarkoituksesta ja tavoittessata keskustelumahdollisuutta. En tällaista kuin tämä, jossa ateistit ja muut epäkristilliset lahkohenkiset (antikristilliset) hallitsee ja herjailee.

    Äänestä

Mene ateistien palstalle toivomuksienesi!

Pilkkaa siellä sitten Jumalaa, niin paljon kuin sielusi sietää!

Äänestä
  • "Mene ateistien palstalle toivomuksienesi! "
    - Siellä ollaan ainakin asiallisia, uskosta en kyllä osaa sanoa :p

    "Pilkkaa siellä sitten Jumalaa, niin paljon kuin sielusi sietää! "
    - voihan tuota suurta sadistia ja hädän tuojaa pilkata täälläkin, teidän jumalaa ei todellakaan onneksi ole, muuten meitä (ihmisiä) ei enään olisi.

    Äänestä

  • niin paljon kuin te täällä häntä Herraa Jeesusta potkitte ja lyötte. Kaikki minkä teette yhdellekin vähimmistä, jotka uskovat Häneen, teette ENSI sijaisesti Häntä kohtaan. Ei mahda sinulle hyvää seurata.

    Äänestä

Mitä sinä Esko rukka etsit? Etsitkö täydellisten joukkoa? Et tule löytämään mistään. Ja mitä sinä keskustelisit? Samaa soopaa, jota joka päivä suollat massapostiutksena tällekin palstalle? Siitä kuule ei ota selvää itse Erkkikään, mitä tuolla massapostitusjutullasi oikein tarkotat!

Äänestä
  • Vain ne joilla on rakkaus totuuteen. Mahdotonta on vääryyden mukaisiin ja valeelluuksiin mielistyneen, totuuden mukaisia ymmrätää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko tietoa? kirjoitti:

sellainen oikeasti kristillisyyden puolesta keskustelufoorumi, jossa voisi kesksutella asiallisesti, rakkaudesssa rakentavasti helluntailaisuudesta ja kristillisyydestä, ja sen kristillisyyden perustasta ja tarkoituksesta, ja siitä miten kuuluu elää ja toimia että on kristillistä, ne tuntomerkit ilmentävää ja täyttävää, Kristuksen Jeesuksen seurakuntaa kirkkaudekseen ja kunniakseen rakentavaa? Onko kenelläkään tietoa tällaisesta keskustelufoorumista, itse en ole löytänyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu