koetahan pitää omien puolta jos kerran leikit maakunta lehtiä,ei kannattaisi mennä etelänmedian mukaan tilaajat asuu pohjanmaalla.
Ilkka-lehti haloo
emäntä pohjanmaalta.
13637
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mitä höpiset ?
Onhan Ilkan tilaajissa muitakin kuin kepulaisia joten tasapuolista ja asiallista tietoa kaivataan että ei tarvitse "etelän mediaa" lukea saadakseen tietää asioista muunkin kuin kepulaisen katsantokannan ja siitä suuri kiitos uudelle päätoimittajalle joka on edeltäjäänsä objektiivisempi ja monipuolinen ja tietorikas.
Näin on!!
kyllästynyt - lopetan Ilkka-lehden tilaamisen koska se on huono lehti!!
Ja mistähän kumman syystä tällä kyseisellä lehdellä on varaa jättäää asialliset uutisetkin julkaisematta???
PAULA TAKALA, OLI TOSI TYMPEÄ AINAKIN, JOKA KARKOITTI LUKIJAT KAUAKSI.
Ilkka on parantunut ihan huikeasti uuden päätoimittajan aikana. Ei enää mitään politiikkajaarituksia vaan ihan tavallisten ihmisten asiaa.
uutinen jätetty julkaisematta? Julkaise se nyt tällä palstalla.
Se vanha Ilkka olikin jo ummehtumassa omaan täyspimeään kepulaisuuteensa.
aiaiaiaiaiaieieiei
mutta posti ei suostu sitä kantamaan kotiin asti,se kun kuulemma likaa auton ja postilaukun.yritin myös pohjalaista sitä ne olis tuonut kotiin saakka mutta käädittynä ilkan sisään,jätin ne sitten tilaamatta ja nyt tulee vain ilkka.
Ei kannatakaan lukea demaria. Siinä voisi vahingossa sivistyä senverran, ettei deet ja ärrät mene sekaisin.
menettäny mitään, Ilkka ja Pohjalainen on sama nykyisin.
maidon mainostamista että se hyvää ja terveellistä,miten te tähän politiikan sekoititte?
Mulle ei auennut, mistä tässä ketjussa on kysymys. Aukesiko teille?
Tarkoittaako aloittaja uutisia vai pääkirjoituksia. Jälkimmäisethän on nykyisin niin keskusta-vastaisia, että ei-keskustalaistakin kummastuttaa. Ilkan lukijoissa taitaa kuitenkin olla edelleen keskustalaisia iso joukko - mutta kuinka kauan.
Uutissivuilla asiat on ainakin minun mielestäni olleet aika neutraaleja. Mitä nyt tulee mieleen ne Seinäjoen kuntaliitosta edeltäneet kirjoitukset, niissä näkemys oli selkeä eikä toisinajattelijoita kuultu.
kuntaliitoksen aikana tehtiin rikollisa.jos nyt katotaan kuntaliitosta,kyllä se oli täysin taaksepäin menoa kehityksestä.mutta sehän oli lipposen tekemä aloita jota mari kiviniemi toteuttaa.