Kato käy

ev.lut. kirkoissa, ainakin H:gissä. Homot, lesbot, pedofiilit ja narkkarit valtaavat kirkon.

Ortodoksisiin kirkkoihin on tunkua, luulen.
279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En taida enää liittyä mihinkään kirkkokuntaan, ellei sitten joskus pakoteta muslimiksi.
Siihen asti saavat vihkiä vaikka sikoja avioliittoon. Pienempi loikka siihen enää on, kuin nyt homojen vihkimiseen.

Äänestä

Niinhän sitä on kirjoituksissa ennustettu että lopunaikana tulee suuri eksytys, tapahtuu suuri luopuminen, kirkko menee huonoksi, ja se alkaa ihan kirkon huipulta asti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alasajaoa.. kirjoitti:

ev.lut. kirkoissa, ainakin H:gissä. Homot, lesbot, pedofiilit ja narkkarit valtaavat kirkon.

Ortodoksisiin kirkkoihin on tunkua, luulen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu