aamun säälähetyksessä?
Olin just vaihtanut kanavaa ja huomasin kuinka hän kömpi sieltä alhaalta lattialta aivan totisena, ei ilme liikahtanut kun hän alkoi selittää säätä.
Huomasiko kukaan muu?
Miksi Pekka Pouta kömpi tänään
9
566
Vastaukset
- Ent.Lattiamauno
Itsekö olit studiossa katselemassa? ei ne yleensä makaile lattialla, elleivät putoile (tipu) sinne kuten joku uutistenlukija vastikään.
- Home-eros
Mitä sillä on väliä missä tyyppi yönsä viettää, jos kuitenkin herää ajoissa lukemaan säätiedoituksiav aikka naamaansa ja hampaitaan pesemättä. Ne tiedotteet eivät kuitenkaan pidä kutiaan joten ykslysti meitsille. Pääasia, että mainokset maksetaan. Sehän kai se tarkoitus on. Uskottavuus ja luotettavuus on karannut jo aikoja sitten kolmoselta.
- -----
Se käpertyy aina välillä nukkumaan siihen sääkarttansa alle ja sitten aamuisin herää siitä pirteänä kertomaan säätä. Muuna vapaa-aikanaan se harrastaa kädellä huitomista ja sääkarttojen piirtelyä.
Tässä videossa Mr. Pouta unohti lähes koko muun kroppansa lattialle kömmittyään tutkailemaan sääkarttaa:
http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=67635 - 14
----- kirjoitti:
Se käpertyy aina välillä nukkumaan siihen sääkarttansa alle ja sitten aamuisin herää siitä pirteänä kertomaan säätä. Muuna vapaa-aikanaan se harrastaa kädellä huitomista ja sääkarttojen piirtelyä.
Tässä videossa Mr. Pouta unohti lähes koko muun kroppansa lattialle kömmittyään tutkailemaan sääkarttaa:
http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=67635Nii kertokaa!
- kysyn vaan
no kyllä huomattiin, naurettiin että mistä oikein kyse..?! :)
äijällä piti pokka, jatko vaan selostusta vaikka oli just yllätetty nukkumasta, saataiskohan kolmoselta joku virallinen selitys tästä??- hedmat
Ei sieltä mitään selityksiä ikinä tule. Ja minkä ihmeen takia se sössöttäjä Almi saa edelleen sössöttää, jopa pääuutislähetyksessä. Mokailun mestari Pouta ja sössöttäjien kuningatar Almi, siinä maikkarin anti teeveen katsojille.
- hokija
On miehellä outo tyyli hokea venäjää Kuinka monta kertaa voi yhden säätiedotuksen aikana sanoa venäjä?
- Sammakonreisilihas
Laittakaas nyt edes videolinkki asiasta. Eihän tuota muuten kukaan usko.
Olihan siitä jonkun mimmin jakkaralta putoajmisetakin video, mikä levisi maailmalle. - Anonyymi
Sammakonreisilihas kirjoitti:
Laittakaas nyt edes videolinkki asiasta. Eihän tuota muuten kukaan usko.
Olihan siitä jonkun mimmin jakkaralta putoajmisetakin video, mikä levisi maailmalle.Lopeta saat……….! maalittaja.
Tuo yksi ja sama riivaaja näillä avauksilla hyörii.
Lopeta jo toimisi täällä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-629490Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1367174Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036662Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1835019- 1714799
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.983563- 1702471
- 662348
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642303- 582122