Suuret ihmeet!

2137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuo on surullista ja huvittavaa yhtäaikaa. Tuntuu peottavalta, että maailmasta todella löytyy paljon herkkäuskoisia hölmöjä, jotka uskovat näiden helppoheikkien "ihmeisiin".

On käsittämätöntä, että uskovaiset jaksavat suut vaahdossa julistaa todistusta ihmeestä, kuten lento-onnettomuudessa, missä kuolee 153 ihmistä, mutta yksi pelastuu, niin se onkin jumalan ihme? Eikö TODELLINEN ihme olisi ollut, jos KAIKKI olisivat pelastuneet?

Edellinen Paavi päästi aivan samanlaisen aivopierun takavuosina, kun hänet yritettiin murhata. Pyhän Neitsyt Marian käsi kuulemma ohjasi luotia, ettei hän kuollut. Ok, mutta miksi sitten Pyhä Maria vaivautunut saman tien ohjaamaan luotia ohi? Halleluja.

Todellisia ihmeparantumisa on todistettavissa jokainen päivä maailman sairaaloissa. Nykyään voime parantaa sairaudet, joissa kuolleisuus oli vielä sata vuotta sitten 100%.

Kielillä puhuminen? Sekö, että joku suu vaahdossa korisee, mölisee siansaksaa ja kouristelee herätyslahjoilla on IHME? Ei, se kertoo ennemmin psyykkisestä häriöstä, mutta entä se, että nykyaikana esimerkiksi suomalaisista ihmisistä hyvin moni puhuu sujuvasti vähintään kahta ymmärrettävää vierasta kieltä? Sitä olisi keskiajalla pidetty ihmeenä.

Äänestä
  • missä sanotaan Jeesus ole Jumalasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hengen sade! kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=upM4fe1-4Uo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu