Se kuulkaas

alkoi mullilla kesäloma, huomen aamulla ei kukaan tule vetimistä tätä mullia nyppimään, eikä sinkkistä lypsysankoa mahan alle törkkimään. Mulli ei kuukauteen heilauta häntääkään, jos ei satu huvittamaan!!!:)
9107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tule nyt kuitenkin huuhaallakin vierailemaan

Äänestä
  • kotkoa ja satua. Kai aiot lomillasi kainuussa poiketa, tiedä mitä siellä on näytillä ja kesän näyttelyitä muutenkin alkaen avonaisesta mekosta päätyen pösyttömiin maatalouksiin :))))

    Äänestä

  • No kiitos kiitos.Pitää sitä ainakin sadepäivinä pistäytyä:).

    Äänestä

aika tyhjältä näyttää elämäsi sisältö kun päivystät täällä aamusta iltaan helppo laskea lähetetyistä viesteistä ip viittaa johonkin savon suuntaan :(

Äänestä
  • Jos tuo ip juttu oli mulle, niin ei nyt kyllä osunut, eikä sen paremmin uponnutkaan:)

    Äänestä

Miten muuten sitoa moottoripyörä auton peräkärryyn? Pitäis hakea yksi. Seisontatuki kärryn lattiaan ja liinoilla kiinni mutta monellako ja mihin suuntaan?

Äänestä
  • Joskus ennen pakettiautoa, kun peräkärryllä harrastuksen alkuvaiheessa kuljetin, niin minulla oli puusta semmoinen eturenkaalle teline ja kahdella liinalla sarvista etukoukkuihin kiinni, hyvin pysyi. Mut koitas vaik keskeltä runkoa kahdella liinalla, uskon et pysyy.

    Äänestä

  • mounlex kirjoitti:

    Joskus ennen pakettiautoa, kun peräkärryllä harrastuksen alkuvaiheessa kuljetin, niin minulla oli puusta semmoinen eturenkaalle teline ja kahdella liinalla sarvista etukoukkuihin kiinni, hyvin pysyi. Mut koitas vaik keskeltä runkoa kahdella liinalla, uskon et pysyy.

    Pidä hauska loma peerheelle kans lomatoivotukset.

    Äänestä

  • tunturinkuppeelle kirjoitti:

    Pidä hauska loma peerheelle kans lomatoivotukset.

    Kerrotaan terveiset, hyvää kesää sinnekin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mounlex kirjoitti:

alkoi mullilla kesäloma, huomen aamulla ei kukaan tule vetimistä tätä mullia nyppimään, eikä sinkkistä lypsysankoa mahan alle törkkimään. Mulli ei kuukauteen heilauta häntääkään, jos ei satu huvittamaan!!!:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu