On se aika tulla taloon henkilö joka sanoo että mulle se asia kuuluu. Olen kymmeniä kertoja käynyt asiomassa talossa ja lähes aina törmaa asioihin että ei se mulle kuulu. Ensiksi täytyy taloon valita johtaja joka kaikki lampaat panee järjestykseen. Toiseksi valita luottamusmiehet jotka ei ole muhinkää sidoksissa. Näin alkaa asiat luistaa
Kaupungintalo
lampaita täynnä
6336
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
joo olen huomannut. lisäksi vihaisia katseita jos edes yrittää löytää etsimänsä kun kukaan ei siihen vaivaudu apuun tulemaan. ammattitaitoa näköjään ei ole, mutta erilaista elehdintää on opeteltu. voin olla toki väärässäkin.
tässä olen samaa mieltä ei tästä talosta tuu ikinä aurinkoista,jossa todella palveltaisiin niin ,että tämän arvonimen saisi.siivooja tai nykyäänkö se tilahuoltajan nimellä kulkeva henkilö jos sen kohtaa ja kysyy missä se ja se, viepi vaikka perille ja ei tunnu olevan vastenmielistä.siinä vaihteen hoitaja on paikallaan ja edeltäjänsä.htmyä kasvoille ja vaikka muutama sana ...jää muisto tästä pienestä eleestä
kyllä olet oikeassa tässä .kaikkia ei edes tavoita koko päivänä .johtaja huuhooloo.......ties missä omia kytköksiä tehden.mutta on sentään iloisesti ja auliisti palveleva vaihteen hoitaja,jos kaikki ilmoittaisi hänelle missä menee.esim...kävin monistamossa 4 kertaa samalla päivällä olisin ottanut kartoista kopioita,ei ollut paikalla sellaista joka olisi ottanut.joku poika istui netissä ja mulkaisi päälle, minä kysymään että saisiko näistä kopioita.en osaa ottaa.....missä muut, olan nosto ...en tiedä neljä kertaa ..en tiedä..........
tosi johtajaa siellä tarvitaan paavo saa lähteä......samaa mieltä myös siitä että luottamusmiehet ei ole tosiaankaan sidoksissa mihinkään.
Eikös se mene Lapualla niin että hallintokeskus kaupungintalolla kuuluu Kuistin Tuulan alaisuuteen. Sivistyskeskusta johtaa kaupungintalolla Vallan Juha. Joten jos ongelmia kaupungintalon hallintopuolen toiminnassa pukkaa, pitää kysyä Kuistin Tuulalta missä työntekijät luuraa. Jos sivystyskeskus ei toimi, Juhalta pitää kysyä missä porukka menee.
Voiko kuka vaan lapualainen käydä ottamassa kopioita kaupungintalolla? Onko siellä sellainen palvelu? Tosi hienoo jos olisi. Olen asunut ennen Seinäjoella, ja siellä ei kyllä sellaista palvelua ole.
Itse olen saanut hyvää palvelua asioidessani kaupungintalolla. Talo on hieno ja arvokas mutta toki hyvin sokkeloinen. Meinaahan siellä eksyä, kun yrittää jollekin ovelle osata. Mutta ystävällisiä kaikki ovat olleet ja palveluhenkisiä!