Mikäs sen Laanisen

tarkoitus olikaan,kun hän ITSE ilmoittautui puoluesihteeriehdokkaaksi? Siis kukaan ei pyytänyt.

Pitikö noin vain siivota keskusta uuteen nousuun? Ihan itse,batman? Voi typerys.

Taisi käydä niin, että Laanisesta tuli se joka otti viimeisenkin tapin pois. Ja laiva alkaa upota.

Luulenpa että se on Laaninen joka Lahdessa lentää Vanhasen kanssa yli laidan. Joutaa mennä, turha jätkä. Ei mistään kotoisin.
174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tosiaankaan ketään fiksumpaa ja enemmän nykyajassa kiinni olevaa ehdokasta puoluesihteeriksi. Korhonen saa mennä, häneen liittyy liikaa väärinkäytöksiä ja epämääräisiä asioita, mutta eikä kukaan muu kuin vanha kurppa Laaninen ole valmis korvaamaan häntä? Laaninen on Kekkosen ajan kasvatti, hän on ollut ajamassa Väyrystä tasavallan presidentiksi ja sitä ennen hän kuvitteli aivan tosissaan, että Ahti Karjalainen on itsestään selvä seuraaja Kekkoselle, vaikka mies ei alkoholistina tainnut olla selvä oikeastaan koskaan.
Nyt eletään jo 2010-lukua eikä kukaan voi elää 1960-luvun tyyliin edes Keskustassa, onhan Neuvostoliittokin jo hajonnut aikoja sitten. Puoluesihteeriksi pitää saada jotain muuta kuin nostalgiaan taipuvainen politrukki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi wjksyt kirjoitti:

tarkoitus olikaan,kun hän ITSE ilmoittautui puoluesihteeriehdokkaaksi? Siis kukaan ei pyytänyt.

Pitikö noin vain siivota keskusta uuteen nousuun? Ihan itse,batman? Voi typerys.

Taisi käydä niin, että Laanisesta tuli se joka otti viimeisenkin tapin pois. Ja laiva alkaa upota.

Luulenpa että se on Laaninen joka Lahdessa lentää Vanhasen kanssa yli laidan. Joutaa mennä, turha jätkä. Ei mistään kotoisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu