"....vuodesta 1958 lähtien meikäläisiä on erotettu tai eronnut Jehovan näkyvästä järjestöstä vähintäänkin 1,2 miljoonaa. Toimettomiksi jääneet eivät sisälly lukuun..."
http://groups.msn.com/Jehovantodistajuudesta/general.msnw?action=get_message&mview=0&ID_Message=27&LastModified=4675468726744261981
http://groups.msn.com/Jehovantodistajuudesta/general.msnw?action=get_message&mview=0&ID_Message=27&LastModified=4675468726744261981
Vastaukset 7
Vanhimmat
Asioiden järjestely etusivulla sekava, peitellyt tiedot "yhdistyksen" tarkoituksesta ja siitä miten sen on tarkoitettu tarkoitustaan toteuttaa, silti liity-painike.
Arvostelu:
- sivun järjestelyn sekavuus ***
- peitelty tarkoitus *****
- peitelty miten tarkoitusta toteutetaan *****
- esillä olevien juttujen arvo *
-asian arvokkuus ulkopuolelle *
Järkyttävää tapahtumia löytyy, jos löytyy:
KUKIN OMALLA VASTUULLA:
httq.//croups.mem.orf/whf9iuygw/isauyg28/b=8347590874/m=875487463/kjzdh9u/n=7590831479983479
Lisää uutisia:
http://medlem.spray.se/aaac/uutiset.html
Vuosi nolla - elämää harmagedonin jälkeen (kuvitteellinen tarina kertoo millaista elämä olisi paratiisissa Jt-oppien mukaan):
http://medlem.spray.se/aaac/2/nolla.html
No miten paljon niitä sitten on uusia liittynyt tilalle.
Ja on tuohon ilmoittamaasi lukuun otettu mukaan ne jotka on kuolleet varmaankin.
Ja otappa muuten muuten selvää paljonko ihmisiä on eronnut evlut srk:sta, helluntaiseurak, vapiksesta, vl:stä, adventisteista, jne..... kiinnostais nimittäin verrata suhteessa jäsenistöön ja kaikkiin eronneisiin
"Ja on tuohon ilmoittamaasi lukuun otettu mukaan ne jotka on kuolleet varmaankin."
Eikö sinä osata lukea? erotettu/eronnut
Mine puhu vähe hoono soome jaa ei ossataa oeikee kiirjotaa soomea jaa lukkemiine oon vehe hoono. Joos sena olle neen hyve ette opetia minuu neen minuu puhu vehe parempa soome kiili. Mine tulla soome vuona 2003 december.Misse mine vooein oppiskele soome keeli parremaksi kun mine olla kouluttanuu itse läekäriski ja halluasiin menne tööhön täälä soomesa. Voettisko sine kerto, menä oddotta vastuas pean. Menä ollen lähtyny africa voona 1992 ja oppiskeli läekäriski moskovasa voona 2000 ia ollen olut työsä läekäri saksasa ja nyyt halluaan soome tööhö.Olen gristity miees ja tutuustuiin soomelaseen naeseen ja menenme naemissiin ja hankin oon gristity möös. Pitäme hää kessällä se on see midsummer party.
...hyvä vaan teille Jehovan todistajille? Nykyään on viitisen miljoonaa jehovan todistajaa, ja 144000 pääsee parempiin oloihin, joten mitä sitä murehtia jos porukat vähenee, sehän on vaan omaksi eduksi =)