yliaktiivisuus keskustan valinnoista Korhosta pelätään hirveästi, ei juuri osata kysyä muusta kuin hänestä, Kiviniemi olisi hyvä kun ei ulkopolitiikasta kysytä mitään, hänet saisi helposti taivuteltua natoon, on tosi huvittavaa, älkää vain keskustassa menkö lankaan.
Huvittaa tuo MTV 3
natottaja
5110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
että kokoomuksella on kokous, niitä pitäisi mennä kehumaan, mutta pitää olla takapiruna keskustan kokouksessa.
ratkaisee nykyäänkin politiikan suunnan? Ainakin kova pyrkimys on siihen.
Vanhasen politiikkaa ei ole madia ohjannut. Siksi kun mediapolitiikka on loppunut pitää juonitella Vanhasta vastaan.
Vaikka kuinka media on yrittänyt ohjailla niin Vnahasen hallitus on tehnyt onia päätöksiään välittämättä' siitä mitä media sanoo.
Medai markkinoi omia ohjailujaan ns. kansan äänenä, jota ne todella kaan ole. Ne on median käsityksi'ä asiasta- Siinä se syy onkin Matti Vanhasen huonoon media suosion ja media han osaa käyttää kenot joilla pytyy mustaamaan haluamanssa ihmisen maineen.
Ei Korhosta tarvi pelätä. Hän asettui puoluesihteerikisaan istuvana sihteerinä. Nyt kuitenkin puhaltavat jo uudet voimakkaat tuulet. toki Korhonenkin jonkin verran saa ääniä lähinnä oman asuinseutunsa edustajilta.
minkä keskusta suorittaa lahdessa on isot asiat pelissä. sama puhjht/pääministeri saattaa aivan hyvin olla pääministerinä seuraavallakin vaalikaudella, ja natolinjauksia aina tehdään.