Jerusalem, Jerusalem!

Rinnassani on raskas paino Israelin tähden. Sydämeni itkee; kuinka ahtaalle Jumalan kansa joutuukaan?
Rukoilen Israelin puolesta. Voimia Jumalan valitulle kansalle näinä vaikeina aikoina!
Herra auta!
8159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

sydämmesi itkee? normaaleilla ihmisillä sydänpumppaa verta. Missä mahtaa kaikkivaltias Jahve luurata?
olisiko taas uudenliiton aika, jos ei vanhatliitot enää pelitä.

Äänestä
  • Vielä esinahkakin: >> Ympärileikatkaa itsenne Herralle ja poistakaa sydämenne esinahka, >> Jer.4:4.

    Äänestä

  • Balttis kirjoitti:

    Vielä esinahkakin: >> Ympärileikatkaa itsenne Herralle ja poistakaa sydämenne esinahka, >> Jer.4:4.

    Balttis taidat olla luopio, koska tiedät Raamatunpaikkojakin.

    Äänestä

  • +123+ kirjoitti:

    Balttis taidat olla luopio, koska tiedät Raamatunpaikkojakin.

    Ja katolisillehan Raamattu on ollut kielletty kirja aikanaan, ja luterilaisaluellakin saksalaisroomalaisessa keisarikunnassa, sai metsissä kokoontuvat biblisistiset kastajat, eli Raamattua lukevat krististityt, tappaa tavattaessa, ilman oikeudenkäyntiä viranomaisten edessä, - että siinä mielessä varmaan kyllä, sitä vapaaseen riistaan eli kerettiläisiin kuuluva.

    Äänestä

valittu kansa on ainakin kertaalleen ajettu maanpakoon heidän syntien takia ja niin ilmeisesti tulee uudestaan käymään että herra ajaa juutalaiset uudelleen maanpakoon syntien takia.

Äänestä
  • maanpakoon vaan totaalisesti maanrakoon, niin ettei näistä saatanan siionisteista ole enää riesaa kenellekkään Aamen.

    Äänestä

  • istutan heidät maahansa, eikä heitä enää revitä pois maastansa, jonka Minä olen heille antanut >> Aamos 9:15

    Äänestä

  • Balttis kirjoitti:

    istutan heidät maahansa, eikä heitä enää revitä pois maastansa, jonka Minä olen heille antanut >> Aamos 9:15

    perkeleestä nykyinen israel saa voimansa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


+rakastan Israelia+ kirjoitti:

Rinnassani on raskas paino Israelin tähden. Sydämeni itkee; kuinka ahtaalle Jumalan kansa joutuukaan?
Rukoilen Israelin puolesta. Voimia Jumalan valitulle kansalle näinä vaikeina aikoina!
Herra auta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu