Muistakaa Tosiasiat!
Keskusta puolueen ympärillä on ollut niin paljon epärehellisyyttä, korruptiota, lahjontaa yms. pääministeriä myöten, että koko keskusta puolue tulisi lakkauttaa Suomen kansalle vaarallisena puolueena välittömästi!
Ihme maalaismollukoiden puolue, jonka saama äänimäärä perustuu suurelta osin siihen, että epävarmat äänestäjät eivät tiedä/osaa päättää äänestäisivätkö oikeistoa vai vasemmistoa!
Inhoan keskustaa!!!
Keskusta puolueen ympärillä on ollut niin paljon epärehellisyyttä, korruptiota, lahjontaa yms. pääministeriä myöten, että koko keskusta puolue tulisi lakkauttaa Suomen kansalle vaarallisena puolueena välittömästi!
Ihme maalaismollukoiden puolue, jonka saama äänimäärä perustuu suurelta osin siihen, että epävarmat äänestäjät eivät tiedä/osaa päättää äänestäisivätkö oikeistoa vai vasemmistoa!
Inhoan keskustaa!!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
On kuitenkin hyvä että miellä umpirehellinen Media.
"Hesari 24.4.2010 Keskustan Puoluevaltuuston kokouksesta....
".....Todettiin, ettei kukaan salin ulkopuolella voi tajuta jatkuvan luottamuksen toistamista kaiken tapahtuneen jälkeen. Tunnelmia kuvattiin dramaattisiksi...."
Muut lehdet. Korhonen kertoi saaneensa vähän kritiikkiä
Sitten kun verta tähän!
http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2008/06/02/vanhanen-forsius-valitti-rahapulaa/200814943/12
"....Iltasanomien mukaan Vanhanen pysyi tiedotustilaisuudessa aiemmassa kannassaan, jonka mukaan hänen Kehittyvien maakuntien Suomi -yhdistykseltä Forsiukselle pyytämänsä rahat viittasivat ilmastoseminaariin.
Merikukka Forsius kiisti asian tämän päivän Ilta-Sanomissa.
Vanhasen mukaan Forsius oli puhunut hänelle vaalibudjettinsa niukkuudesta.
– Forsius ei varsinaisesti pyytänyt rahaa, vaan kertoi, ettei hänen rahansa riitä vaalikampanjaan. Sen pohjalta mainitsin hänestä Tapani Yli-Saunamäelle. Mistään summista ei ollut puhetta, Vanhanen kommentoi. ...."
Helsingin Sanomat 14.4.2010 Emävalhe
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Vanhanen myönsi viimein osuutensa Forsiuksen saamissa vaalirahoissa/1135256128104
"Lehtomäki rehellisenä: Keskustan selvitettävä vaalirahoitusvyyhti
Keskustan eroava varapuheenjohtaja Paula Lehtomäki vaatii, että puolue selvittää nopeasti vaalirahoitusvyyhtinsä. Lehtomäen mielestä keskustan ja uuden puoluejohdon on voitava kesän puoluekokouksen jälkeen aloittaa "puhtaalta pöydältä".
- Itse hämmennetty soppa on myös itse ratkaistava."
Eipäs Lehtomäki syyttele muita, eikä valehtele että kaikki on jo selvitetty,
niin kuin tämän palstan paskanaama änkyrät.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2099133&ref=lk_is_ko_1
Kepulla ei ole ollutkaan koskaan mitään "puhdasta pöytää" eikä todellakaan tule olemaankaan! Lehtomäki sanoi vain, koska jotakin piti sanoa ja halusi itse päteä ja päästä esille!