Suomea

30 vuoden päästä......................
9112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kas kun se maailmanloppu on ennustettu vuodeksi 2012. Viimeistään nyt kannattaa ruveta elämään kuin viimeistä päivää. Niin ja pitkäaikaista lainaa kannattaa ottaa - hittoja niistä koroista.

Äänestä

ei ole myöskään amerikan yhdysvaltoja

Äänestä
  • kiinalaisia autoja!

    Äänestä

  • Taitaapi olla reilun vuosikymmenen siitä etiäpäi..

    Äänestä

  • hmmmmmmmmmmmmm kirjoitti:

    Taitaapi olla reilun vuosikymmenen siitä etiäpäi..

    Minä olen saanut sitten väärää tietoa. Hyvä kun en jo kutsunut vielä porukoita tasavuotispäiville. Olisi joutunut järjestämään kahdet serviisit.

    Äänestä

Se on muuten aika lähellä totuutta, 30-50 vuotta korkeintaan. No meikäläistä ei silloin muutoinkaan ole mutta kiinnostais tietää .........jos joku nuorempi vaikka lähettäisi viestin että miten on.

Äänestä
  • Olisi hyvä kyllä tietää tarkka ajankohta, niin laittautuisi hyville paikoille sitä seuraamaan.

    Äänestä

  • ååpou kirjoitti:

    Olisi hyvä kyllä tietää tarkka ajankohta, niin laittautuisi hyville paikoille sitä seuraamaan.

    Mä luulen että muut kansat ovat valloittaneet rakkaan isänmaamme siihen mennessä, kuten eräs hyvin arvostettu tiedemies on sanonut.

    Äänestä

  • annikoo.. kirjoitti:

    Mä luulen että muut kansat ovat valloittaneet rakkaan isänmaamme siihen mennessä, kuten eräs hyvin arvostettu tiedemies on sanonut.

    Kuuntelin radiosta yhtä haastattelua ja haastateltava sanoi että 50vuoden kuluttua olemme osa venäjää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei ole... kirjoitti:

30 vuoden päästä......................

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu