"Sodan jälkeisissä kuulusteluissa norjalaiset ovat kertoneet Suomen poliisin olleen norjalaisia ja saksalaisia kollegoitaan paljon raaempia."
http://formin.finland.fi/public/default.aspx?contentid=60865&nodeid=15154&contentlan=1&culture=fi-FI
http://formin.finland.fi/public/default.aspx?contentid=60865&nodeid=15154&contentlan=1&culture=fi-FI
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Toimittaja siteeraa Nökle-bytä: "Mielestäni Sana vaikuttaa sensaationhakuiselta. Saa sellaisen kuvan, että Sana haluaa saada suomalaiset huonoon valoon."
Tapio Paskalapion mielestä tuo on vääri. Paskalapio mielestä kaikki mikä saattaa suomalaiset huonoon valoon on hyvä asia.
Samoin yritti tanskalaistoimittaja kaivella vain kielteisiä asioita suomalaisista Sofi Oksasen haastattelussa.
Ruotsalaisten tavoista nyt puhumattakaan.
Tällaista se on Suomi-neidon asema skandinaavisessa sisarusperheessä.....
Se on sitä peruspaskaa että kaikki suomalaiset ja saksalaiset ovat tyhmiä sekarotuisia natsisikoja. Minä sanon! Hyvä! Pitäkööt tyhmä skandinaavi paskat juutalaiset kaverinsa. hehehehhe kunhan juutalaisten todellinen luonne paljastuu näille hölmöille niin tulevat itkien itkemään Suomea ja Saksaa avuksi mutta silloin on jo liian myöhäistä.