Kun Korhosen rengit puoluetoimistosta pakenevat aidan yli..... herää kysymys ONKO JAUHOT PUHTAITA !
Korhonen on tuonut käsittämättömän häpeän Keskustan niskaan. Ei yhdenkään aiemman puoluesihteerin aikaan ole väen pitänyt paeta aidan yli puoluetoimistosta.
Korhonen on tuonut käsittämättömän häpeän Keskustan niskaan. Ei yhdenkään aiemman puoluesihteerin aikaan ole väen pitänyt paeta aidan yli puoluetoimistosta.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kuvittele Korsimoa ja Kekkosta hyppäämässä aidanyli pressiäpakoon?!
Väykän kuolinkouristus.
.
joten Urkilta olisi käynyt loikka aidan yli tosta vaan?????
Loikka-perinteet ovat siis CEPU!ssa kunniassa
.
Joo ja Lipponen on Mooses.... mutta LÄSKI-MOOSES.
ennen ollut tämmöistäkään. Ei ole ennen tiedotusvälineet valehdelleet näin julkeasti. Ei ole ihme jos näitä valheiden ruhtinaita pakeneekin.
Jos sanoo päivää ne kirjoittaa että Kespulainen huijaa. niin kuin Vahnen antoi yhdelle toimiitajalle vastauksen "Tuosta saat hyvän lööpin että Vanhanen oli sitä' mieltä..." oli kyseessä johdatteleva kysymys josta sen lööpin olisi helposti saanut.
"Hesari 24.4.2010 Keskustan Puoluevaltuuston kokouksesta....
".....Todettiin, ettei kukaan salin ulkopuolella voi tajuta jatkuvan luottamuksen toistamista kaiken tapahtuneen jälkeen. Tunnelmia kuvattiin dramaattisiksi...."
Muut lehdet. Korhonen kertoi saaneensa vähän kritiikkiä
Sitten kun verta tähän!
http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2008/06/02/vanhanen-forsius-valitti-rahapulaa/200814943/12
"....Iltasanomien mukaan Vanhanen pysyi tiedotustilaisuudessa aiemmassa kannassaan, jonka mukaan hänen Kehittyvien maakuntien Suomi -yhdistykseltä Forsiukselle pyytämänsä rahat viittasivat ilmastoseminaariin.
Merikukka Forsius kiisti asian tämän päivän Ilta-Sanomissa.
Vanhasen mukaan Forsius oli puhunut hänelle vaalibudjettinsa niukkuudesta.
– Forsius ei varsinaisesti pyytänyt rahaa, vaan kertoi, ettei hänen rahansa riitä vaalikampanjaan. Sen pohjalta mainitsin hänestä Tapani Yli-Saunamäelle. Mistään summista ei ollut puhetta, Vanhanen kommentoi. ...."
Helsingin Sanomat 14.4.2010 Emävalhe
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Vanhanen myönsi viimein osuutensa Forsiuksen saamissa vaalirahoissa/1135256128104
Demarit veivät maamme EUROon. Nyt ihmettelevät , että näin kävi.
Siinä kallis vale.
sanoa, noille pöykäreille saisi laittää porttikielto, ihmisiä kulkevat peljättäen. Valehteleviä nälkäisiä toimittajia on Helsinki täynnä, eihän niille kaikille voi olla leipää saatavissa.
Totuus, Vanhanen ja totuus, Vanhanen ja keputotuus ja Vanhanen ja Kepuänkyrätotuus eivät kohtaa kun joskus...
Vanhanen kielsi viimeiseen asti ja Jarmo Korhonen sen todistiast,i etteivät he tienneet ketkä ja missä Kehittyvien maakuntien Suomi on perustettu. Muisti palasi pätkittäin, voimakaksikko Tartsan ja Apina joutuivat tunnustamaan, että KMS on perustettu puoluesihtyeeri Jarmo Korhosen työhuoneessa Apollonkadulla Helsingissä.
Se, että kepulaiset valehtelvat ei tee siitä totta, vaikka nämä tukiaisissa rypevät ja heidän etuansa ajavat kuinka usein ja törkeästi sen tekevät.
Jopa keskustalehdistä symkemmät jo alkavat pikkuhiljaa raottamaan totuuden väliverhoa. Ilkka-lehti sunnuntaisessa numerossaan kertoi Keskustan vaalirahasotkuista oikeilla nimillä.
Postita sinä kepu-uskovainen vielä sadannen kerran tuo typeryytesi... ole onnellinen uskossasi... oikeudenkäynnit alkavat syksyllä... Mitä sitten uskot kun paskanaamaänkyrälehdetkin kertovat Keskustan vaalirahasotkuista?
Ei todellakaan pääministerillä ole aikaa kerätä kolehtia pitkin raitteja. Siinä on puoluesihteerin työ! Kelmi-Korhonen osoittautui nimensä arvoiseksi.
Pahin asia mikä harmittaa on 1918 kesken jäänyt työ.
Ja tämäkin vielä. Minkä suonperäältä kirjoitit,raukkis.
tehän Ruotsalaisten vapaaehtoisten kanssa kävitte ampumassa sairaaloissakin potilaat sänkyihinsä, siinä sitä urhoollisuutta.
Paska putos perunakuoppaan...
Nyt Töihin.