Eihän sitä enää lapsiperheet uskalla lintsille tullakaan ku tommosta tappelua sielläkin. On se ihme ku huvipuistoonkin pitää jo palkata vartijoita, jottei syntyis levottomuuksia. Ja mihin tää Suomi on oikein menossa jos somalit sanoo, mitä täällä saa tehä? Muutenkin menny tuo monikulttuurisuus ihan älyttömyyksiin. Somaleille, kurdeille ym. mamuille kyllä KELA ja sossu korvaa hurvittelut Lintsillä ja muualla, mutta esim. täältä maaseudulta lintsillä käymiseen menee pitkä penni ihan omasta pussista. Ei oo maailmassa enää järkeä. Kyllä se Suomeen tulon ehtona pitää olla työpaikka ja sillä selvä.
Onko linnanmäellä enää turvallista?
Lapsiperhe--
3101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Aiheutti meidän ja monen muun tutun suunnitelmiin lähteä linnanmäelle, ja vielä seettei linnanmäki hae edes korvauksia häiriköiltä!! Jos olis joku suomen kansalainen aloittanut rähinän, olis joutunu korvauksiin.. mutta tää ilmanaikoinen rasisti homma estää kaiken JÄRKEVÄN asian toteutumasta. Menkää.. ei niin pahaa sanaa löydy edes sanomaan näille ei suomalaisille.
Helsinki, Vantaa, Turku, ja Tampere ovat muuttuneet turvattomiksi, sitä 20v sitten ollutta turvallisuuden tunnetta emme enää saa takaisin, koskaan!
kans lintsille tänä kesänä,mutta se onkin näköjään tarkoitettu Muslimeille.
Pitäkää hyvänänne.
Rakentakaa sinne myös Moskeija.
On paikkoja muuallakin,mit ei ole pilattu.