Antti Niemi on ensimmäinen suomalaisvahti, joka on voittanut NHL-mestaruuden. Upea matsi ja upea tulos!! Niemestä voidaan olla todella ylpeitä! Oikea yllättäjä!
Joukkueet pelasivat erittäin tiukan ottelun torstaiyönä. Chicago voitti Philadelphian niukasti maalein 4-3. Chicagon maalilla Antti Niemi torjui 21 kertaa pitäen joukkeensa pystyssä.
27-vuotias Antti Niemi on ensimmäinen suomalaisvahti ja kolmas eurooppalaisvahti, joka on voittanut Stanley Cupin. Suomessa on nyt kaikkiaan kahdeksan NHL-mestaria.
http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/2010061011834566_jk.shtml
Niemi teki historiaa!
8
1178
Vastaukset 8
- vilz1
Haluatko ilmaista rahaa? Se on nyt mahdollista. Käytät vain aikaa päivässä alle 5min.
Freebirdbux on sivusto jossa voit tienata vain klikkaamalla mainosta ja pitämällä sen auki välilehdessä 30 sec. Tämä todellakin toimii ja saat jokaisesta mainoksesta rahaa. Päivässä voit kuitenkin klikata vain rajoitetun määrän mainoksia, mutta kun käytät joka päivä aikaasi vain alle 5min niin voit tienata todella paljon. Itse olen saanut tienattua 21€, kyseisen paikan avulla, ja aikaa ei kulu paljon. Määrä jonka saat päivässä ei ehkä kuulosta isolta, mutta kun jatkat joka päivä klikkailua nin se on kohta suuri.
http://www.freebirdbux.com/?ref=vilz
Kun avaat sivun, painat register nappia ja pääset rekisteröitymään. tämän jälkeen menet kohtaan view ads ja pääset tienaaman rahaa. - eipäs arvailla
"kolmas eurooppalaisvahti, joka on voittanut Stanley Cupin" VÄÄRIN
"Suomessa on nyt kaikkiaan kahdeksan NHL-mestaria." VÄÄRIN- joku savolaane
Niin olikos se ny kolmas eurooppalainen ykkösmaalivahti pudotuspeleissä ja kahdeksas pelaaja? Kun huoltajat yms palkitaan myös.
- 3545
Voi vitalis ei vieläkään savonlinnaan pokaalia! Leinon Philis olis saanu voittaa :(
- Heinäsorsa
"...In juniors Leino played team called "Sapko". It is Finnish Ice Hockey team in Hameenlinna..."
No, pallokerho kuin pallokerho...
- 21
nahnyt sita TV:ssa haastateltavan, takapuoli vilahti kerran kamerassa. Kummaa kaytosta voittajalta.
- vanha kärppä
A Niemi,johan tätä olikin ootettu,nyt hän sen teki,onnea Niemelle
- Follow the king
Varmaan ihan hyvä jätkä, mutta miksi mies valitsi marginaalilajin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761550
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.100758En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58725Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203588- 48546
- 126546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15500- 25493