Niemi teki historiaa!

häkä83

Antti Niemi on ensimmäinen suomalaisvahti, joka on voittanut NHL-mestaruuden. Upea matsi ja upea tulos!! Niemestä voidaan olla todella ylpeitä! Oikea yllättäjä!
Joukkueet pelasivat erittäin tiukan ottelun torstaiyönä. Chicago voitti Philadelphian niukasti maalein 4-3. Chicagon maalilla Antti Niemi torjui 21 kertaa pitäen joukkeensa pystyssä.
27-vuotias Antti Niemi on ensimmäinen suomalaisvahti ja kolmas eurooppalaisvahti, joka on voittanut Stanley Cupin. Suomessa on nyt kaikkiaan kahdeksan NHL-mestaria.
http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/2010061011834566_jk.shtml

8

1155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vilz1

      Haluatko ilmaista rahaa? Se on nyt mahdollista. Käytät vain aikaa päivässä alle 5min.

      Freebirdbux on sivusto jossa voit tienata vain klikkaamalla mainosta ja pitämällä sen auki välilehdessä 30 sec. Tämä todellakin toimii ja saat jokaisesta mainoksesta rahaa. Päivässä voit kuitenkin klikata vain rajoitetun määrän mainoksia, mutta kun käytät joka päivä aikaasi vain alle 5min niin voit tienata todella paljon. Itse olen saanut tienattua 21€, kyseisen paikan avulla, ja aikaa ei kulu paljon. Määrä jonka saat päivässä ei ehkä kuulosta isolta, mutta kun jatkat joka päivä klikkailua nin se on kohta suuri.
      http://www.freebirdbux.com/?ref=vilz

      Kun avaat sivun, painat register nappia ja pääset rekisteröitymään. tämän jälkeen menet kohtaan view ads ja pääset tienaaman rahaa.

    • eipäs arvailla

      "kolmas eurooppalaisvahti, joka on voittanut Stanley Cupin" VÄÄRIN
      "Suomessa on nyt kaikkiaan kahdeksan NHL-mestaria." VÄÄRIN

      • joku savolaane

        Niin olikos se ny kolmas eurooppalainen ykkösmaalivahti pudotuspeleissä ja kahdeksas pelaaja? Kun huoltajat yms palkitaan myös.


    • 3545

      Voi vitalis ei vieläkään savonlinnaan pokaalia! Leinon Philis olis saanu voittaa :(

      • Heinäsorsa

        "...In juniors Leino played team called "Sapko". It is Finnish Ice Hockey team in Hameenlinna..."

        No, pallokerho kuin pallokerho...


    • 21

      nahnyt sita TV:ssa haastateltavan, takapuoli vilahti kerran kamerassa. Kummaa kaytosta voittajalta.

    • vanha kärppä

      A Niemi,johan tätä olikin ootettu,nyt hän sen teki,onnea Niemelle

    • Follow the king

      Varmaan ihan hyvä jätkä, mutta miksi mies valitsi marginaalilajin?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      71
      5545
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      272
      4857
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      39
      3168
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      255
      2994
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      103
      2630
    6. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2092
    7. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      336
      2052
    8. Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin

      Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik
      Maailman menoa
      65
      1771
    9. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1555
    10. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      2
      1546
    Aihe