Kokoomuksen

6138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Näiden ainoa tarkoitus on antaa joillekkin ihmisille sellainen kuva että " tuota puoluetta ei kannata äänestää ei sillä ole mitään mahdollisuutta selvitä, äänestämpä kokoomusta tai kepua. "

Eräänlaisen propagandan maku jää tälläisistä.

Äänestä

Itsekkin emmin äänestäiskö Kokoomusta (suurin ja kaunein) vai perussuomalaisia ( ainoa rasistinen) . Linnanmäen tapahtumat ratkaisi äänestyspäätökseni, ääneni annan Halla- Aholle.

Selvää on että perust on niin pieni puolue että empivät uudet äänestäjät eivät vielä tiedä miten asiaan suhtautua.

Yksi asia on persuista varmaa, puolue tulee kasvamaan ja saamaan lisää uusia edustajia ja tämä taas takaa sen että jatkossa perust tulee edelleenkkin kasvamaan ja kasvamaan ja kasvamaan....

YLEINEN OHJE ON ETTÄ VIHER-VASEMMISTOA EI ÄÄNESTETÄ MISSÄÄN TAPAUKSESSA.

Äänestä
  • mitä tahansa muita mutta en koskaan hurreja, kokkareita, jeesuksia enkä vihreitä.

    Äänestä

sitten vaalien jälkeen. Oma valinta on tehty ja pysyy. Tottakai tällaisten pätevien poliitikkojen kuten "tekstari ikejen, pesukone tiurojen, säätiöraha kaikkosten, dementikko vanhasten ym puolueet voittavat suomessa vaaleissa. Suomalaiset suorastaan rakastavat kohu politiikkoja. Ensin niin torutaan mutta kun toruttava tulee paikalliselle torille jopa rynnätään kättelemään käsi ojossa ja sitte ei pestä kättä kuukauteen ja kaikki "paha" unohdetaan "se kätteli MINUA on se sittenkin pätevä...ja eikun äänestämään.

Äänestä
  • TALOUSTUTKIMUS EI VOI TUTKIA POLIITTIKKOJEN SUOSIOTA.

    TALOUSTUTKIMUKSEN OMISTAA KOKOOMUKSEN KANSANEDUSTAJA EERO LEHTI.

    Äänestä

  • Korruptiotutkimus.. kirjoitti:

    TALOUSTUTKIMUS EI VOI TUTKIA POLIITTIKKOJEN SUOSIOTA.

    TALOUSTUTKIMUKSEN OMISTAA KOKOOMUKSEN KANSANEDUSTAJA EERO LEHTI.

    on aloittanut tutkimuksen niin voisi samalla tutkia että miksi Kokoomus ei ole jättänyt selvitystä vaalirahoistaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aisankannattaja, kirjoitti:

Taloustutkimus yrittää taas. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010061111836599_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu