Talan työ kantaa hedelmää

http://svenska.yle.fi/nyheter/artikel.php?id=188812
Tuollaista se on, kun antaa aivottomien päättää yhtään mistään. Onneksi virhe huomattiin ja Tala potkittiin pellolle jo viisikymppisenä aiheuttamasta lisää harmia Suomen kansalle. Valitettavasti Talan dårka oli jo saanut runsaasti tuhoa aikaiseksi. Sitä maksamme nyt.
382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Etkö muuta keksinyt? Miten tämä Talaan liittyy?

Äänestä
  • ilmoittanut tälle palstalle ajaneensa Turun ja jonkun muun kaupungin hammaslääketieteen opetuksen alas. Sittemmin ukkelin pomot saivat tarpeekseen Talan hörhöilystä ja monottivat läjän eläkkeelle, meidän muiden kustannettavaksi - kuten se on tälläkin hetkellä.

    Äänestä

  • Kertoo hyvin svekojen keskustelutaidoista. Kun ei ole mitään järkevää sanottavaa, keksitään keskustelijoihin liittyviä asioita, jotka eivät liity mitenkään keskustelun aiheeseen. Ei ole pakkoruotsin tulevaisuus kovin hohdokas, kun kannattajien ajatusmaailma on tätä tasoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tekari Tala kirjoitti:

http://svenska.yle.fi/nyheter/artikel.php?id=188812
Tuollaista se on, kun antaa aivottomien päättää yhtään mistään. Onneksi virhe huomattiin ja Tala potkittiin pellolle jo viisikymppisenä aiheuttamasta lisää harmia Suomen kansalle. Valitettavasti Talan dårka oli jo saanut runsaasti tuhoa aikaiseksi. Sitä maksamme nyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu