mitä kokemuksia "AS-uskovasta"?

Siis kuuluuko lähipiiriinne Aspergeri, joka on kokenut hengellisen herätyksen ja ruvennut uskovaiseksi?
Onko uskosta tullut SE juttu, joka täyttää Assin mielen? Paitsi silloin kun repsahtaa siitä pois...
Kaikki kokemukset tervetulleita!
1297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

aspergeristä valitus ja vouhotus täyttää kyl aika usein uskonnon tunnusmerkit. :P (Noin siis tajusin ensin otsikon)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vertaistuki tarpeen kirjoitti:

Siis kuuluuko lähipiiriinne Aspergeri, joka on kokenut hengellisen herätyksen ja ruvennut uskovaiseksi?
Onko uskosta tullut SE juttu, joka täyttää Assin mielen? Paitsi silloin kun repsahtaa siitä pois...
Kaikki kokemukset tervetulleita!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu