50 miljoonaa euroa Ahvenanmaalle!

Ahvenanmaa saa vuosittain valtiolta noin 50 miljoonaa euroa enemmän mitä se maksaa veroja. Näin on siitä huolimatta, että se on Suomen rikkain maakunta.

http://www.eduskunta.fi/faktatmp/utatmp/kk_1350_2001_p.htm
3182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älä laita turhaan samoja avauksia joka sivulle. Kyllä ne löytyy, jos joku on kiinnostunut.

Äänestä
  • Laitoin saman viestin kokoomuksen ja keskustan foorumiin, eikä se ole mielestäni liikaa. Valittamisen aihetta olisi ollut, jos olisin pistänyt sen jokaisen puolueen palstalle.

    Sinä et nähtävästi ole kiinnostunut itse aiheesta, mutta vaivauduit silti vastaamaan. Jos joku viesti ärsyttää, kannattaa jättää se kokonaan huomioimatta.

    Äänestä

Ahvenanmaa ois hyvä paikka harjoitelle tykistö keskityksiä..sinne ois hyvä pommittaa maalta,mereltä ja ilmasta! Suomen puolustusvoimat sais hyvää harjoittelua...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jättipotti kirjoitti:

Ahvenanmaa saa vuosittain valtiolta noin 50 miljoonaa euroa enemmän mitä se maksaa veroja. Näin on siitä huolimatta, että se on Suomen rikkain maakunta.

http://www.eduskunta.fi/faktatmp/utatmp/kk_1350_2001_p.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu