Lidlin ruoka maistuu parhaalta
namii
http://www.taloussanomat.fi/markkinointi/2010/05/20/lidlin-ruoka-maistuu-parhaalta/20107232/135
namii
http://www.taloussanomat.fi/markkinointi/2010/05/20/lidlin-ruoka-maistuu-parhaalta/20107232/135
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
vihannekse on lidlessä halpoja ja hyviä. Makkarat lihaa ei niin kuin Suomen vastineensa elikkä vettä, jauhoa,nahkaa ja loppuosa lihan rieppeitä joita Saksassa ei saa myydä ihmiselle ollenkaan.
Lidlistä saa hyvää ruokaa. Ennen se vaan oli edullisempi kuin nyt verrattuna muihin ruokakauppoihin. Lidlissä on tarkka laadunvalvonta, mitä tahansa ei oteta myyntiin. Hyvä kun sieltä saa myös suomalaista ruokaa!
No jaa. Kyllä sielläkin huonon makuisia tuotteita on, tosin vähemmän kuin muissa kaupoissa.
Esimerkiksi kunnon ranskalaisia en ole sieltä löytänyt, ne joita kokeilin oli melko yököttäviä.
Mutta silti parempi valikoima kuin noissa suomalaissa ketjuissa. Varsinkin lihapuolella.
Usein Lidilin kassalla kuultua: "En huomannut nää hedelmäpakkaukset on ihan homeessa pohjasta"
Vihannes- ja hedelmätukut myyvät vuodessa miljoonia eriä, joiden perusteella ne tietävät jopa muutaman päivän tarkkuudella, koska joku erä pilaantuu. Lidilin toiminta perustuu juuri näiden "Parasta ennen päivä oli jo eilen" erien ostamiseen ja niiden nopeaan myymiseen asiakkaille.
Asiakas huomaa tämän parhaiten ruskeista kaalinkannoista ja parissa päivässä homeeseen menevistä ruokatarvikkeista.
Osa hedelmistä on taas "reippaasti" myrkytettyjä ja säteilytettyjä, eivätkä tahdo kotona millään aikavälillä mennä pilalle :)
Pari kertaa olen saanut todella kummallista pakastelohta, vatsa tuli kipeäksi, joten loput lohesta syötin koiralle, jolle tuli heti ankara ripuli, ulos ei ehtinyt vaan varpusparvi lensi talon hissiin, joka haisi kammottavalle viikkoja tapauksen jälkeen.
viittiikö joku pitää rakkia kerrostalossa.
koirallesi alapäätätäsi , oma hygeniasi ei ole kunnossa ,siksi koirasi ripuli !
valtuutettu : Demeläinlääkäri .
Ei ihme jos tulee kipeäksi jos on kapinen elukka tauteja levittämässä sisällä asunnossa.
Katso vähän minne se Koira ne tarpeensa tekee.
Ja pese se ennen sisään päästämistä !
Elukoita sisällä.Jo on aikoihin eletty.
Eläimet kuuluu metsään tai navettaan.
Ei ennenvanhaankaan Lehmiä tuvassa pidetty.
...et varmaan edes ole käynyt koko kaupassa. LIDL on euroopalainen kauppa joka on on suosittu kaikissa maissa länsieuroopassa ja varmasti ymmärtävät hyvän ruuan päälle enemmän kuin se sinun suosikkikauppasi.
jos et pidä niin hae latvialaista jäätelöä (italialaisen sijaan, joka on mailman parasta) ja muuta paskaa siitä lähimarketistasi.
Tuosta tuli mieleen että LIDL:n jäätelöitä voi suositella. Varsinkin Gelatelli-merkkistä, vanilja-mansikka on parasta. Kummallisen halpaa vaikka ei näytä sisältävän mitään epäilyttävää.
"Usein Lidilin kassalla kuultua: "En huomannut nää hedelmäpakkaukset on ihan homeessa pohjasta" "
Taisit nyt sekoittaa Lidlin ja S-Marketin.
Jälkimmäisessä olen tuon kuullut, olen itsekin sieltä vahingossa homeisia ostanut.
yrittää?
Kunnon saksalaisia lihatuotteita ja muita eurooppalaisia laatutuotteita. Ei mitään paskaa suomalaista vesikinkkuleikettä tai isojen markettien halvalla entisissä itäblokin maissa tuotettua sontaa jossa lukee pirkka tai rainbow...valmistusmaa Puola tai Liettua, jopa Turkki.
Hyvä LIDL!
Lidl ei oo mitään muuta ku Muslimien Elanto.