Sota jatkuu...

2393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ollenkaan. Se jatkuu korkeintaan viisi vuotta, minkä jälkeen NATO:n joukkojen on vetäydyttävä sieltä.

Presidentti Karzai, joka on viime aikoina kunnostautunut erinäisten möläytysten mestarina, tohti jo hänkin epäillä NATO-joukkojen kykyä selviytyä mahdottomasta tehtävästään.

Vetäytymiseen mennessä saamme vielä juhlia muutamia suomalaisvainajiakin. Meikäläisten Hannu Hanhen tuuri ei voi kestää ikuisuuksiin.

Äänestä
  • Kun Nato vetäytyy Afganistanista,todellisuudessa se merkitsee,että Nato häviää sodan.Juuri rikkaiden
    arvovalta on näet demokratian vastakohta.Koska muun muassa Isafkin on Afganistanissa vain rikkaiden
    arvovallan takia,demokraattinen kehitys alkaa Afganistanissa vasta sitten,kun Nato ja Isaf häviävät
    miehityssotansa.Ei siihen vaikuta YK:n arvovalta mitenkään,koska YK:han on vain kansainvälisen
    korruption etujärjestö,ei oikeusvaltio eikö rauhanjärjestö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aleksi-X kirjoitti:

loputtomiin!

http://news.yahoo.com/s/ap/20100615/ap_on_re_as/as_afghanistan

http://news.yahoo.com/s/afp/20100616/pl_afp/afghanistanunrestusmilitarycongress

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu