Porvarit lahjoitti 1,5 miljaria €

Kreikalle! Eilen TV:n A-studiossa tuli selväksi se, että on turhaa porvareiden uskotella, että Kreikka koskaan maksaisi takaisin saamaansa "lainan"! Seuraavaa porvareiden lahjoitusta ja uskottelua voidaan odottaa Espanjan ja Unkarin kohdalla.
3109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jungnerilainen kirjanpito on vienyt Kreikan Yleiseen perikatoon.

Äänestä
  • ne rahat joutuvat porvaripoliitikkojen päätöksellä lahjoittamaan SUOMALAISET VERONMAKSAJAT , joka tulkoon tässä oikaistuksi !

    Äänestä

  • Totuus esiin kirjoitti:

    ne rahat joutuvat porvaripoliitikkojen päätöksellä lahjoittamaan SUOMALAISET VERONMAKSAJAT , joka tulkoon tässä oikaistuksi !

    on sosiaalidemokratia kun lahjoitellaan toisten rahoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


varma kosto kirjoitti:

Kreikalle! Eilen TV:n A-studiossa tuli selväksi se, että on turhaa porvareiden uskotella, että Kreikka koskaan maksaisi takaisin saamaansa "lainan"! Seuraavaa porvareiden lahjoitusta ja uskottelua voidaan odottaa Espanjan ja Unkarin kohdalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu